کد خبر : 13876

قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده دشتستان:

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده دشتستان پیرامون انتشار تصاویری از زندان اوین گفت: کمیسیون اصل ۹۰ با هماهنگی دادستان کل موضوع مربوط به زندان اوین را پیگیری می کند.

ابراهیم رضایی در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه 3 شهریور) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 2 قانون اساسی گفت: در روز های اخیر فیلم ها و تصاویری از زندان اوین در رسانه های بیگانه منتشر شده است، این موضوع مایه تاسف است، هم بابت اجحافی که در حق برخی زندانیان صورت گرفته و هم بابت اینکه این موضوع دست مایه ای شده است برای حمله به دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تاکید کرد: با عوامل احتمالی ارتکاب به تخلف و جرم طبق قانون باید برخورد شود و اقدام خلاف چند مامور را نباید به بدنه دستگاه خدوم قضایی که هم تحول ایجاد کرده و هم برخورد قاطع با فساد می کند، نسبت دهیم. با توجه به بازدیدی که از برخی از زندان ها در یک سال اخیر داشتم، آنچه در رسانه های اجاره ای سعودی و تریبون های ملکه در لندن روایت می شود، درست نیست. کارکنان قوه قضائیه در سخت ترین شرایط کار می کنند و درست نیست که به این بهانه به آنها حمله شود.

رضایی ضمن قدردانی از دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان کل برای بررسی موضوع، گفت: با عوامل احتمالی ارتکاب به جرم باید قاطعانه برخورد شود، زیرا ویژگی شاخص نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم آن مبارزه با فساد در درون جامعه است، همانگونه که در ماجرای کهریزک و دانشگاه آزاد و پرونده هایی مثل طبری و... برخورد شد.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: کمیسیون اصل 90 با هماهنگی دادستان کل موضوع مربوط به زندان اوین را دنبال می کند و اطلاع رسانی کامل خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی