کد خبر : 13855

وزیر پیشنهادی کشور در دفاع از برنامه های خود:

وزیر پیشنهادی کشور با بیان کارکردها و مفهوم کلیدی وزارت کشور برای تحول و همچنین اولویت های این وزارتخانه تصریح کرد: می توانیم طی ۱۰ تا ۱۵ سال بین ۱۰ اقتصاد برتر جهان قرار دهیم.

احمد وحیدی در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه، 2 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح برنامه های خود برای تصدی وزارت کشور ضمن تشکر از هیات رئیسه و رئیس مجلس به دلیل برنامه ریزی منسجم برای بررسی صلاحیت وزرا در کمیسیون های تخصصی مجلس گفت: در 5 فصل تحت عناوین مقدمه، کارکردهای وزارت کشور، مفهوم کلیدی وزارت کشور برای تحول، اقدامات کلیدی و اولویت دار و نتیجه گیری عرایض خود را بیان خواهم کرد.

وی در بخش مقدمه اظهارات خود عنوان کرد: برنامه تهیه شده مستند به قانون اساسی، سند چشم انداز و بیانیه گام دوم تدوین شد و همچنین این برنامه مستند به سیاست های کلی نظام که 16 مورد آن مربوط به وزارت کشور است، تدوین شد.

وزیر پیشنهادی کشور دولت سیزدهم با یادآوری اینکه 24 سال توفیق اجرای سیاست های کلی نظام را دارم، افزود: همچنین برنامه تهیه شده مستند به قوانین مصوب مجلس که 9 مورد آن قانون مستقیم مربوط به وزارت کشور است، بوده و این برنامه 13 موضوع اساسی، 18 راهبرد کلان و 148 اقدام اجرایی را در بر دارد، همه این موارد حول یک مفهوم کلیدی و اقدام راهبردی شکل گرفته است.

وحیدی با بیان اینکه این برنامه در کمیسیون های مختلف ارائه شد که 167 نماینده نقطه نظرات خود را درخصوص برنامه ارائه شده بیان کردند، اضافه کرد: مجموعاً 508 نقطه نظر واصل شد که مربوط به 365 موضوع بود که در 8 فصل بخش بندی و تحلیل شد.

وی اظهار کرد: 85 نکته از این موارد مربوط به شایسته سالاری و کارآمدی، 68 مورد درخصوص تعامل مجلس و دولت، 58 مورد درخصوص انتخاب مدیران و 39 نکته مربوط به آسیب های اجتماعی، 29 نکته درباره ایجاد نشاط سیاسی، 25 نکته درخصوص تقسیمات کشوری و 25 مورد درخصوص اصلاح قوانین و مقررات بود که قریب به اتفاق این موارد در برنامه ارائه شده دیده شده است.

این عضو پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم با اشاره به اظهارات تنها مخالف خود در صحن مجلس عنوان کرد: تمامی موارد مطرح شده در برنامه ارائه شده آمده است و ما در حوزه اعتیاد، مدیریت شهری و فعالیت های سیاسی احزاب برنامه های ویژه ای داریم.

وی تاکید کرد: اولین نقشی که وزارت کشور باید ایفا کند، بسیج ظرفیت های کشور بوده است. ما در کشور ظرفیت های بسیاری داریم که باید برای اهداف مدنظر بسیج شوند و این مسئله یکی از کارکردهای وزارت کشور به شمار می آید.

وحیدی با بین اینکه سه هدف فوری در برنامه خود باید داشته باشیم، اولین مورد آن را گذر از مشکلات اقتصادی برشمرد و تصریح کرد: هدف دوم پرداختن به ریشه های محرومیت و محرومیت زدایی است و در این حوزه با بسیج مردم می توانیم محرومیت هایی که در 2700 نقطه کشور شناسایی شده برطرف کنیم.

این وزیر پیشنهادی کشور دولت سیزدهم تصریح کرد: هدف نهایی پیشرفت عمومی کشور است، کشور ما باید جایگاه خود را در سطح جهان پیدا کند. ما می توانیم در عرض 10 تا 15 سال کشور را در بین 10 اقتصاد برتر جهان قرار دهیم. کشور ما حقش این است که در چنین جایگاهی قرار بگیرد.

وی نقش دوم وزارت کشور را یکپارچه سازی و میانداری برشمرد و افزود: آنچه که باید در صحنه به وقوع بپیوندد مجموعه ای از اتفاقات است که باید در کنار هم محقق شود. این مفهوم تا حدودی مورد غفلت واقع شده و امروز باید در رده های مختلف استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و... محقق شود.

ادامه دارد...

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی