کد خبر : 13847

خانی در مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارشاد:

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس اظهار داشت: وزیر پیشنهادی ارشاد دانش آموخته علوم سیاسی است و با بررسی سوابق ایشان درمی‌یابیم که سوابق ایشان متناسب با حیطه وظایف وزارت ارشاد نیست.

علی اصغر خانی در نشست علنی مجلس نوبت عصر امروز (سه شنبه، 2 شهریور ماه) شورای اسلامی در مخالف با برنامه‌های محمدمهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد از جمله وزارتخانه‌هایی است که چتر گسترده‌ای بر سر اصحاب رسانه، اهالی سینما، تئاتر، نویسندگان و سایر اهالی فرهنگ و هنر می‌گستراند و اگر همکاران به قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه نگاه کنند، خواهند دید که این وزارتخانه نیازمند چه افرادی است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر پیشنهادی معرفی شده دانش آموخته علوم سیاسی هستند و شاید به سختی بتوانم تنها یکی از وظایف پیش بینی شده برای این وزارتخانه را برعهده بگیرند و سوابق ایشان نشان می‌دهد ارتباطی با بدنه و حیطه وظایف این وزارتخانه را ندارند و کار در یک پژوهشگاه و مرکزی همچون مرکز اسناد با کدامین شرح وظایف این وزارتخانه همخوانی دارد.

وی تصریح کرد: ایشان می خواهد با کدامین پشتوانه با نویسندگان، مولفان، نویسندگان، سینماگران، کانون‌های فرهنگی، اصحاب رسانه، شاغلان در رسته‌های چند رسانه‌ای و نرم افزاری و دستگاه‌های نظارتی تعامل کند؟ یکی از عمده‌ترین مسائل وزارت ارشاد وظایف حمایتی و صیانتی است و ایشان قرار است مجوز نشریات را صادر کند و مجوز اکران فیلم‌های سینمایی را تأیید نماید و در برنامه‌های ایشان سهم سینمای خانوادگی که بخش اعظمی از مخاطبان را به خود اختصاص داده کجاست و با کدام رویکرد و دیدگاه قادر به بازگشت اعتماد به رسانه‌های داخلی هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر پیشنهادی گفت: ایشان باید بداند اکثر ادارات این وزارتخانه در کشور تقریبا بی‌اثر هستند و بعضاً بدیهی‌ترین امورات را نمی‌توانند اجرایی کنند و خارج کردن این وزارتخانه از حالت انفعال نیازمند فردی است که تسلط و اطلاع کافی از مباحث پیچیده آن را داشته باشد و جریان سازی فرهنگی و بیان آرمان‌های انقلاب اسلامی با زبان فرهنگ و هنر از مهمترین وظایف وزارت ارشاد است که با توجه به عدم سابقه اجرایی ایشان در این حوزه تحقق آن بعید به نظر می‌رسد.

خانی تأکید کرد: وضعیت برخی هنرمندان، خبرنگاران، تولیدکنندگان آثار هنری و نهادهایی که متولی امورات فرهنگی و مذهبی هستند، جای برنامه‌ریزی دارد به ویژه اینکه در سال‌های اخیر به موجب کرونا وضعیت معیشتی آنها به هم ریخته است و ما همه روزه شاهد این مشکلات هستیم و برای حل این موضوع ایشان به کدامین تجربه می‌خواهد متوسل شود. تعیین اهداف کمی و کیفی برای غنی‌سازی اوقات فراغت آحاد جامعه و جوانان با همکاری دستگاه‌های سیاست‌گذار با کارهای پژوهشی و اثر تاریخی قابل پیاده‌سازی نیست و تجربه و دانش می‌طلبد که متأسفانه ما آن را در آقای اسماعیلی نمی‌بینیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: در انتها می‌گویم همکاران با چشم بازتر به این وزارتخانه مهم و امورات آن توجه کنید، گستردگی و مأموریت‌های آن فردی باسابقه، مدیر و توانمند، انقلابی، جهادی و علمی را می‌طلبد که رشته تحصیلی مرتبط و دانش کافی و تسلط به جامعه هدف را همراه داشته باشد و بنده کمتر این شاخصه‌ها را در آقای اسماعیلی می‌بینم  و امید است در گام دوم انقلاب که وزارت ارشاد یکی از بانیان اصلی تحقق آن است، گلایه‌ای برای ما باقی نماند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی