کد خبر : 13824

غضنفرآبادی در تذکر شفاهی:

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از برخی رفتارهای نمایندگان در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی انتقاد کرد.

موسی غضنفرآبادی در نشست علنی مجلس نوبت صبح امروز (سه شنبه، 2 شهریور ماه) شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: از قانونگذار خلاف قانون عمل کردن درست نیست، ماده (14) آیین‌نامه داخلی تأکید دارد که هیأت رئیسه مجلس باید حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه به کار بگیرد اما برخی تصور می کنند این وظیفه فقط برای هیأت رئیسه است در حالی که همه نمایندگان متعهد به اجرای آیین‌نامه شده‌اند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده (194) آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: نمایندگان می‌توانند در زمان بررسی طرح و لایحه‌، اخطار یا تذکر بدهند اما متأسفانه برخی همکاران در قالب تذکر و اخطار موافقت یا مخالفت خود را اعلام می‌کنند که این خلاف قانون است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اولین بار است در مجلس این موضوع باب می‌شود که نمایندگان به استقبال وزرای پیشنهادی می‌روند این به دور از شأن مجلس است و در ذهن چنین تداعی می‌کند که حمایت‌های محلی، منطقه‌ای بر انتخاب درست و منطقی تأثیر می‌گذارد.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرمایشات ایشان درست است، از نمایندگان استدعا می‌کنم شأن مجلس را حفظ کنند، مجلس نیز نظر نهایی خود را با حفظ استقلال بیان خواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی