کد خبر : 13810

جدی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: باید با شنیدن نظرات موافق و مخالف بدون برخورد نامناسب، تصمیمات پخته بگیریم تا در ادامه با حفظ شأنیت مجلس به وظیفه نظارتی خود بپردازیم.

علی جدی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه اول شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد ماده 110 آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس این ماده قطع کلام ناطق و عدم مراعات سکوت از طرف نمایندگان و هرگونه تهمت، توهین و تظاهراتی که موجب بی نظمی مجلس باشد، ممنوع است.

نماینده مردم شیروان در مجلس افزود: شأنیت و موجودیت مجلس طرح نظرات نمایندگان موافق و مخالفان است، چرا که نمایندگان با سلایق و تفکرات مختلف در مجلس حاضر شده و نماینده مردم هستند. اگر قرار باشد شخصی به عنوان مخالف یا موافق سخنرانی کند، نگاه خوبی به وی نباشد یا از طرف برخی وزرا یا ادارات کل استان ها به نماینده فشار وارد شود، شأن مجلس زیرسوال می رود.

وی اضافه کرد: باید با شنیدن نظرات موافق و مخالف بدون برخورد نامناسب، تصمیمات پخته بگیریم تا در ادامه با حفظ شأنیت مجلس به وظیفه نظارتی خود بپردازیم.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده، تذکر وی را وارد و بجا دانست و گفت: امیدوارم همه ما همت کنیم این بند از آیین نامه مجلس را همانند بقیه مواد با دقت اجرا کنیم و اجازه دهیم حرف موافق، مخالف و وزیر پیشنهادی به درستی شنیده شود و شاهد عکس العمل هایی که شاید برای مجلس مناسب نباشد، نباشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی