کد خبر : 13786

نقدعلی در تذکر آئین نامه ای مطرح کرد

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس خواستار ارائه گزارش کمیسیون ها در خصوص وزرای پیشنهادی براساس ماده ۲۰۲ آئین نامه داخلی مجلس شد.

محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (دوشنبه، یک شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آئین نامه ای با استناد به ماده 202 آیین نامه داخلی مجلس، گفت: کمیسیون های تخصصی باید انطباق برنامه های وزرای پیشنهادی را با اسناد بالادستی اعلام کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در گزارش کمیسیون ها از واژه های مردود و مقبول استفاده شده که به نظر می رسد مخالف ماده 202 آئین نامه داخلی مجلس است.

وی ادامه داد: همچنین موضوع مذکور با اصل 85 نیز مخالفت دارد چرا که به نظر می رسد طرح این مسئله سبب ایجاد ذهنیت برای نمایندگان می شود.

دکترمحمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده خمینی شهر در مجلس، گفت: کمیسیون ها انطباق مدارک، سوابق و برنامه های وزرا با اسناد بالادستی را بررسی می کنند و گزارش آن را برای نمایندگان ارائه می دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع موردنظر در گزارش ها براساس فرمت در نظر گرفته شده در دسترس نمایندگان قرار گرفته اما در زمان قرائت در صحن به آن اشاره ای نمی شود به عبارتی کمیسیون ها نمی خواهند به جای نمایندگان تصمیم بگیرند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی