کد خبر : 13779

بهروزی فر در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت:

نماینده مردم فومن در مجلس توجه به خودکفایی در تولید دارو، تجهیزات پزشکی و توزیع عادلانه پزشک در مناطق محروم را از محورهای برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت دانست.

 

بهروزی فر در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت:، خلیل بهروزی فر در نشست علنی امروز (دوشنبه اول شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت سیزدهم در موافقت با برنامه های وی، گفت: عین اللهی دارای شخصیتی انقلابی با روحیه جهادی و فرهنگی بسیجی است؛ همچنین وی دارای سوابق روشن، درخشان و صلاحیت علمی و حرفه ای است و سوابق گذشته ایشان نشان از تفکر توسعه ای دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس یازدهم اظهار کرد: بسیاری از دانشکده های پزشکی واقع در استان ها در زمان مسئولیت وزیر پیشنهادی بهداشت شکل گرفته که سبب ارتقای جایگاه بهداشت و درمان شده است.

وی افزود: 91 درصد برنامه های وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی تطابق دارد که بیانگر اشراف به حوزه بهداشت و درمان است؛ اولویت دادن به مسائل مرتبط با سلامت مردم و مقابله با کووید 19 از مهمترین محورهای برنامه های عین اللهی محسوب می شود. متاسفانه مردم به خاطر کرونا، صدمات جانی و مالی جبران ناپذیری دیده اند، لذا واکسیناسیون رایگان و تسریع در این امر در دولت انقلابی و مردمی سیزدهم دارای اهمیت است.

بهروزی فر ادامه داد: در برنامه های وزیر پیشنهادی، توجه به دو شیوه لاک داون و واکسیناسیون با توجه به تجربه های تلخ سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: گرانی داروهای خاص و نقش بیمه ها در این رابطه از مطالبات مردم به شمار می رود که عین اللهی در برنامه هایش به آن توجه کرده و تاکید جدی بر پوشش سراسری بیمه سلامت داشته است.  

وی گفت: توجه به خودکفایی کشور در تامین دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی؛ توجه به ایجاد رضایتمندی در نیروهای انسانی کارآمد و ارتقای نظام مراقبت های بهداشتی و همچنین توزیع عادلانه پزشک متخصص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از دیگر برنامه های وزیر پیشنهادی دولت جدید است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی