کد خبر : 13774

آریان‌پور در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی بهداشت بر اساس شاخصه‌های فردی و علمی و همچنین تجارب کافی توان مقابله با چالش‌های حوزه بهداشت را دارد، گفت: ایشان سوابق اجرایی و رشته تحصیلی مرتبط را دارا است و سال‌ها معاون وزیر و رئیس بیمارستان بود بنابراین حوزه بهداشت و سلامت را از نزدیک می‌شناسد و می‌تواند مدیریت کند.

 رضا آریان پور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 1 مرداد ماه( در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: روز گذشته نمایندگان مخالف با وزیر دغدغه‌های خود را مطرح کردند و در واقع مخالف ایشان نبودند و تمامی ما نمایندگان این دغدغه‌ها را داریم.

نماینده مردم مینودشت و کلاله و مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین مراجعات مردم به نمایندگان در مورد مباحث پزشکی و کمبودهای پزشکی و درمانی است، افزود: نظام سلامت ما یکی از پرافتخارترین حوزه‌های کشور است البته رئیس مجلس در نطق پیش از دستور به برخی از این افتخارات اشاره کرد اما ما در سطح بین‌المللی هم حرف برای گفتن داریم و حاصل 40 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام سلامتی است که مبتنی بر شبکه بهداشت و درمان از دورترین روستا تا سطح دوم و سوم است.

وی ادامه داد: در تهران و کلانشهرها بیمارستان‌هایی وجود دارد که از نظر سطح و کیفیت خدمات‌رسانی بسیار مجهز است و حضور گردشگران سلامت در کشور به دلیل وجود چنین بیمارستان‌هایی است البته در کنار این بیمارستان‌ها در مناطق محروم، بیمارستان‌های با حداقل امکانات و نیروی انسانی داریم؛ نظام سلامت در غرب آسیا و منطقه خاورمیانه و همچنین بین‌المللی افتخار کسب کرده و در حال حاضر کرونا بزرگترین چالش نظام سلامت ما و دنیا است، بنابراین وزیری که می‌خواهیم انتخاب کنیم باید توانمندی و شاخصه‌های لازم را برای مقابله با این بیماری داشته باشد.

آریان پور با بیان اینکه کرونا چالشی بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی است، گفت: کرونا باعث رکود و افت شاخص‌های اقتصادی در کشورمان و برخی کشورها شده است و قدرت مقابله با این بیماری نشانه قدرت آن کشور سیاست و حاکمیت است بنابراین باید وزیری را انتخاب کنیم که در آینده بتواند به خوبی کرونا را مدیریت و کنترل کند .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از چالش‌های مهم حوزه بهداشت و درمان، کمبود نیرو است البته با نبود برنامه مناسب برای حفظ و نگهداشت پزشکان مواجه هستیم که کمبود پزشک را تشدید می‌کند. متأسفانه مهاجرت پزشکان معضلی دیگر است و با افزایش ظرفیت و هزینه میلیاردی نیروی انسانی را تقدیم کشورهای دیگر می‌کنیم بنابراین وزیر بهداشت آینده باید برنامه‌ای برای حفظ پرستاران و پزشکان داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پرداختی از جیب مردم را یکی از چالش‌های حوزه سلامت دانست و افزود: البته پدیده زیرمیزی هم که توسط تعداد اندکی از پزشکان انجام می‌شود، آبروریزی و هتک حیثیت جامعه پزشکی را در پی دارد بنابراین نیاز به وزیری داریم که در آینده بتواند چالش‌های حوزه سلامت را مدیریت و رفع کند.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی بهداشت بر اساس شاخصه‌های فردی و علمی و همچنین تجارب کافی توان مقابله با چالش‌های حوزه بهداشت را دارد، گفت: ایشان سوابق اجرایی و رشته تحصیلی مرتبط را دارا است و سال‌ها معاون وزیر و رئیس بیمارستان بود بنابراین حوزه بهداشت و سلامت را از نزدیک می‌شناسد و می‌تواند مدیریت کند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی