کد خبر : 13759

نظری خانقاه در تذکری:

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس خواهان حضور تمامی اقوام، احزاب و زنان در کابینه دولت سیزدهم هستند، تصریح کرد: اقوام وفادارترین امت به نظام جمهوری اسلامی هستند.

 سیدغنی نظری خانقاه در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 31 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر ماده 75 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: اختلاف زبان یکی از نشانه های قدرت الهی است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده خرم آباد و چگنی افزود: قرآن می فرماید با مردم با نیکی و خوشی صحبت کنید، نسبت دادن عنوان جاهل به همکاری که براساس اصل 86 قانون اساسی اظهارنظر کرده خلاف این آیه از قرآن است منظور ما این است که چهره کابینه دولت سیزدهم، چهره کل کشور و تمام مردم باشد. زیبایی ایران اسلامی به اقوام بوده و در جنگ تحمیلی اقوام اعم از کرد، لر، ترک، اعراب، ترکمن ها و شمالی ها نشان دادند که وفادارترین امت به نظام هستند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند گسل های قومی را فعال نکنید؛ کسانی این گسل ها را فعال می کنند که مطالبات به حق قومیت ها را امنیتی تلقی کرده و برچسب سیاسی می زنند، این روش جاهلانه است که ایشان به کل نمایندگان توهین می کند. نمایندگان خواهان احقاق حق اقوام، احزاب و حضور زنان در کابینه هستند. ما علاقمندیم کابینه دولت سیزدهم محکم باشد آیا طرح استفاده از زنان در کابینه و استفاده از ظرفیت قومیت ها جاهلانه است یا عالمانه و عادلانه.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صحبت های آقای ویس کرمی به لحاظ شکلی هم دارای ایراد بوده چرا که 5 دقیقه از وقت مجلس را برای نصیحت مردم و نمایندگان گرفت در حالی که باید در مخالفت با وزیر مربوطه صحبت می کرد. نمایندگان اصرار ندارند که در کابینه قومیت ها، احزاب و زنان حضور داشته باشند بلکه می گویند چرا نباید حضور داشته باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی