کد خبر : 13724

سلیمی در اخطار قانون اساسی:

نماینده مردم محلات در مجلس خواستار ارائه گزارش کمیسیون‌ها در خصوص وزرای پیشنهادی بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی شد.

علیرضا سلیمی در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه، 30 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 85 و همچنین ماده 202 آیین‌نامه داخلی گفت: کمیسیون‌ها در ارائه گزارش خود در خصوص وزرای پیشنهادی باید به موضوعاتی مانند صلاحیت، انطباق مدارک، سوابق، برنامه‌ها و تطبیق آنها با اسناد بالادستی اشاره کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این گزارش‌ها باید تقدیم هیأت رئیسه شده تا پس از چاپ در اختیار نمایندگان قرار گیرد و در صحن علنی قرائت شود اینکه در گزارش‌ها مانند مشروط، مردود و مقبول اشاره شده و این سبک نمره دادن در آیین‌نامه نیامده و با اصل 85 مغایرت دارد.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سامانه دقیقی برای این موضوع و فرمت مشخصی تعیین شده است لذا درخواست می‌شود دستور دهید گزارش‌ها بر اساس همان فرمت تهیه و ارائه شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم محلات گفت: از سخنگوهای کمیسیون‌ها درخواست می‌شود بر اساس فرمت پیش‌بینی شده و در مدت زمان 5 دقیقه تعیین شده گزارش خود را در صحن علنی قرائت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکاتی مانند مشروط، مردود و مقبول جزو گزارش‌ها نیست اما برای اطلاع در اختیار نمایندگان گذاشته شده است بنابراین بر اساس فرمت مشخص شده همه چیز ارائه می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی