کد خبر : 13557

مصری در پاسخ به تذکر شریعتی:

نایب رئیس مجلس اخطار اصل ۷۵ نماینده مردم تهران را وارد ندانست اما تذکر ماده (۱۸۱) آیین نامه داخلی وی درباره ضرورت کسب دو سوم آرای نمایندگان جهت انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی را وارد دانست.

مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 24مردادماه(مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین در اخطاری با استناد به اصل (75) گفت: در متن طرح آمده است افزایش هزینه‌ها ممنوع بوده اما این موضوع نافی حمل هزینه به دولت نیست و تفکیک وزارتخانه قطعاً هزینه‌بردار است.

نماینده مردم  تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری با استناد به ماده (181) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آنجایی که این طرح خلاف ماده (28) قانون برنامه است، نیازمند دو سوم آرای نمایندگان خواهد بود.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار آن را وارد ندانست و گفت: اما تذکر آیین‌نامه‌ای وارد است و از آنجایی که در ماده (28) قانون برنامه آمده که باید از حجم، اندازه و ساختار دولت کاسته شود، تصویب کلیات این طرح نیازمند دو سوم آرای نمایندگان خواهد بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی