کد خبر : 13489

موسوی جزئیات نشست غیرعلنی مجلس تشریح کرد:

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در تشریح جزییات نشست غیر علنی صبح امروز گفت: استفاده از سامانه الکترونیکی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی آموزش داده شد و ساماندهی طرح‌های دو فوریتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

سیدنظام الدین موسوی در حاشیه نشست علنی امروز( چهارشنبه 20 مرداد ماه) با حضور در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیرعلنی امروز گفت: با توجه به اینکه در آستانه ارسال اسامی وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس هستیم، باید روالی برای بررسی صلاحیت این وزرا در مجلس داشته باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: مطابق ماده 202 آیین نامه داخلی مجلس که سال 98 مصوب شده است باید علاوه بر اسامی وزرای پیشنهادی باید سوابق، تجارب، مدارک تحصیلی، برنامه ها و کارنامه آنها نیز به مجلس ارائه شود و در کمیسیون های تخصصی هم مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: از این رو سامانه ای در مجلس برای اجرای مدل بررسی وزرای پیشنهادی طراحی شده است این سامانه هم از طرفی قابل بارگذاری از سوی وزرای پیشنهادی است که به عنوان سابقه برای آنها خواهد ماند، از طرف دیگر باید مورد استفاده همه نمایندگان قرار بگیرد تا سوابق، برنامه، کارنامه را ببینند، این سامانه نیاز به آموزش مقدماتی داشت که در جلسه غیرعلنی نحوه کار با این سامانه آموزش داده شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ادامه این نشست درباره ساماندهی طرح های دوفوریتی نیز تصمیماتی گرفته شد، با توجه به کثرت طرح های دو فوریتی واصله باید به نوعی آنها را ساماندهی می کردیم و به ترتیب رسیدگی به این طرح ها در مجلس نظم و نخس می بخشیدیم در این جلسه غیر علنی، نظر استمزاجی نمایندگان گرفته برای رسیدن به مدلی مورد توافق آنها گرفته شد.

موسوی همچنین درباره زمان اعلام وصول اسامی وزرای پیشنهادی گفت: رئیس جمهور مطابق آیین نامه داخلی مجلس تا 2 هفته بعد از روز تحلیف فرصت دارد لیست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس تقدیم کند امروز پایان یک هفته بعد از تحلیف است، اما با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر ضروت شکل گیری سریع دولت، هم رئیس جمهور و هم مجلس آمادگی داریم قبل از پایان مهلت قانونی این اقدام صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: آیت الله رئیسی در مراسم تحلیف هم اعلام کرد لیست وزرای پیشنهادی را قبل از پایان موعد قانونی تحویل مجلس خواهد داد، تصور می کنم ظرف امروز و فردا لیست وزرای پیشنهادی به مجلس تقدیم خواهد شد. مجلس از روز شنبه هم برای اعلام وصول و هم برای بررسی صلاحیت وزرا در کمیسیون های آمادگی خواهد داشت، طبق آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون ها یک هفته فرصت بررسی صلاحیت وزرا را دارند./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی