کد خبر : 13488

صالحی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم فریدن و چادگان در مجلس با اشاره به مشکلات مردم و کشاورزان در رابطه با قطع برق و عدم استفاده از آب چاه های کشاورزی، گفت: قطع مکرر برق در ایام اوج کشت و کار خسارت زیادی را به مردم تحمیل کرده است.

حسین محمدصالحی دارانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 20 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) در تذکری خطاب به وزیر نیرو، گفت: در شهرستان فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت تنها 4 ماه از سال چاه های آب کشاورزی برای برداشت آب فعال هستند و متاسفانه در ایام اوج کشت وکار برق مزارع و منطقه مکرر قطع شده و خسارات زیادی را متوجه مردم و کشاورزان کرده است. این منطقه با مناطقی که 10 ماه از سال بدون محدودیت چوب حراج به آب و برق کشور می زنند تفاوت دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه چه در سطح کمیسیون و چه در سطح وزارت آموزش و پرورش به وضعیت معیشتی نیروهای خدماتی وزارت آموزش و پرورش توجهی نشده است در حالی که سخن از برخورد با حقوق های نجومی می شود. از سویی به کسانی که حداقل حقوق را دریافت می کنند کمتر توجه می شود.

نماینده مردم فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: متاسفانه در سال های قبل کشاورزان سیب زمینی و پیازکار به خاک سیاه نشسته اند، حداقل امسال قبل از فاجعه اقتصادی مکرر برای این عزیزان در خصوص صادرات و یا ساماندهی عرضه محصولات کشاورزی تصمیم درست و قاطع بگیرید.

وی خاطرنشان کرد: از کادر درمان شهرستان های فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت که در شرایط سخت کرونایی با ویروس وحشی مبارزه و جانفشانی می کنند سپاسگزاری می کنم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی