کد خبر : 13487

ذاکر در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ارومیه با اشاره به عدم تخصیص بودجه مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه و حقابه این دریاچه گفت: قوه قضائیه و سازمان بازرسی نسبت به پیگیری مشکلات پروژه احیای دریاچه ارومیه ورود کنند.

سید سلمان ذاکر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 20 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: برای احیای دریاچه ارومیه تا امروز بیش از 5 هزار میلیارد تومان هزینه شده است که با محاسبه قیمت ارز و دلار امروز به بیش از 15 هزار میلیارد تومان می رسد. امروز برای احیای دریاچه ارومیه به طور 100 درصد باید نواقص پروژه تونل زاب و لایروبی رودخانه، تصفیه خانه ارومیه و آبیاری نوین قطره ای را برطرف کنیم و این اقدام جز با تخصیص 550 میلیارد تومان بودجه از طرف دولت محقق نمی شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا این مبلغ مصوب تابحال اختصاص نیافته، این به معنی تعطیلی پروژه احیای دریاچه، رفتن پیمانکاران انتقال آب و هدررفت زحمات و هزینه هاست. آقای روحانی باید احکام دریاچه ارومیه را به میزان 650 میلیارد مترمکعب از سدها و 300 میلیون مترمکعب از رودخانه ارس تامین می کرد، متاسفانه نه تنها حقابه دریاچه ارومیه را اضافه نکردند، بلکه حقابه اولیه را به دیگر استان ها تخصیص دادند.

وی ضمن هشدار به مسئولان مربوطه و رئیس جمهور جدید، گفت: خشک شدن دریاچه ارومیه یعنی گرفتاری 15 میلیون نفر از مردم شمال غرب و بروز بحران بزرگ طوفان نمک و گرفتار شدن مردم به امراض تنفسی و خشک شدن اراضی و باغات؛ لذا قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور باید رسیدگی فوری به ای موضوع و عدم تخصیص بودجه داشته باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی