کد خبر : 13444

تقی پور در مخالفت با لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی طبق اصل ۸۵:

نماینده مردم تهران با بیان اینکه برخی می خواهند مجلس را از حق قانونگذاری در حوزه فضای مجازی محروم کنند، گفت: نمایندگان نباید اجازه دهند مغلطه بر منطق و هوچی گری بر عقل غلبه کند و نباید تصمیم درست خود را لغو کنند.

رضا تقی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه 19 مردادماه) مجلس شورای اسلامی سخن می گفت، درجریان بررسی لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی طبق اصل 85 قانون اساسی براساس اجرای تبصره 2 ماده 167 آیین نامه داخلی مجلس با تاکید بر اینکه نباید به افزایش نگرانی در مورد این طرح دامن زد، گفت: این نگرانی با عملیات شناختی توسط دشمنان ایجاد و متاسفانه توسط برخی دوستان داخلی و همکاران تشدید شد. نمونه آن اظهارات طراحان لغو رسیدگی به این طرح براساس اصل 85 بود که کار دشمنان را به نام دوستان نوشتند.

وی ادامه داد: این نمایندگان در مورد ضرورت اصل 85 صحبت نکردند، بلکه همراه با عملیات شناختی دشمنان با اصل طرح مخالفت کردند و جزئیات آن را توضیح دادند. مشخص است که می خواهند مجلس را از حق قانونگذاری در حوزه فضای مجازی محروم کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نه تنها با قانونگذاری توسط مجلس مخالف نیستند، بلکه در ارتباط تصویری با نمایندگان فرمودند که مدیریت فضای مجازی جزو مسائل مهم است که مسئله ای بلندمدت بوده و مسئله ای کوتاه و میان مدت نیست، بلکه جزو مسائل نزدیک ما است و نباید آن را به سال آخر موکول کنیم و باید توجه کرد که دچار مسائل حاشیه ای، بی اهمیت، فرعی و بی اولویت نشویم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعطیلی این طرح یعنی حمایت از کسانی که 8 سال در فضای مجازی خیانت کردند و کشور را بدون قید و شرط در اختیار دشمنان ملت ایران قرار دادند؛ امروز فضای مجازی کشور اشغال شده است و باید قانونمند شود، چرا مخالف قانون هستید؟ چرا قانون گریزی می کنید و از قانون می ترسید؟ براساس قانون می خواهید منافع ملت را تامین و از کسب و کارها حمایت کنید. چرا از این طرح می ترسید؟

وی گفت: نمایندگان باید مراقب باشند که عملیات روانی دشمن تصمیم درستشان را عوض نکند. ما در شب عید غدیر تصمیمی انقلابی گرفتیم، برای اینکه در فضای مجازی تخصصی حرکت کنیم و ایرادات گرفته شده تهمت است. برخی می گویند می خواهید پنهان کاری کنید. از هیات رئیسه می خواهیم که جلسات کمیسیون به صورت پخش زنده برگزار شود.

تقی پور یادآور شد: برخی می گویند می خواهید در مورد این طرح شتابزده عمل کنید، در حالی که در صحن محدودیت زمانی داریم و باید شتاب زده و سریع آن را بررسی کنیم، اما در کمیسیون با حضور متخصصان بررسی و پخته تر می شود. پیشنهاد می کنیم که از 9 کمیسیون تخصصی در در کمیسیون مشترک حضور داشته باشند و همچنین نماینده معاون قوانین و شورای نگهبان نیز حضور پیدا کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم افزود: نمایندگان نباید اجازه دهند جوسازی، فضاسازی و هوچی گری بر مطق غلبه کنند. دغدغه این طرح کسب  و کارهاست و از روز گذشته نشست هایی را با صاحبان کسب و کارها برگزار کردیم و طبق روال مجلس طبیعی است که تمامی صنوف، انجمن ها و کارشناسان در کمیسیون تخصصی حضور یابند.

وی ادامه داد: کمیته فناوری اطلاعات مجلس و رئیس آن که در کمیسیون صنایع حضور دارند، با اصل 85 شدن طرح مخالف بودند، اما با توضیحات ارائه شده، امروز بیان کرد که بررسی این طرح در کمیسیون تخصصی عاقلانه تر است تا در جلسه ای شتاب زده و دارای محدودیتی زمانی در صحن.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: تهمت های مطرح شده توسط نمایندگان در نشست امروز درست نبود و مرکز ملی با این طرح موافق است و رئیس این مرکز روز شنبه در کمیسیون حضور پیدا کرد و نظرات خود را ارائه کرد. باید مراقب باشیم که تصمیم انقلابی که در شب عید غدیر گرفتیم، تحت تاثیر عملیات روانی دشمن عوض نشود. نباید منطق را فراموش کنیم، متاسفانه برخی دوستان داخلی به جوسازی ها ها کمک کردند، اما موضوع از جایی دیگر هدایت می شود و امروز مجلس در معرض امتحانی بزرگ است. درست نیست که این پیام و نشانه از مجلس انقلابی به بیرون مخابره شود و مجلس از تصمیم 12 روز گذشته خود منصرف شود. به طور قطع با اجرای این طرح کسب و کارها تقویت خواهند شد و نه تنها در کمیسیون پنهان کاری نخواهد بود، بلکه شفافیت در برگزاری نشست ها و مذاکرات وجود خواهد داشت. از نمایندگان تقاضا داریم که اجازه ندهند مغلطه بر منطق و هوچی گری بر عقل غلبه یابد و نباید تصمیم درست خود را لغو کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی