کد خبر : 13015

حسین‌پور در تذکر شفاهی خطاب به وزیر راه:

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با انتقاد از اینکه حتی یک متر از بزرگراه پیرانشهر – نقده پس از ۶ سال به بهره‌برداری نرسیده است، از وزیر راه و شهرسازی خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر این پروژه شد.

 کمال حسین پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 5 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی گفت: راه بین شهری پیرانشهر و نقده مسیری بین‌المللی است و ترافیک آن بسیار بیشتر از سایر مسیرهای استان‌های دیگر است که در حال راهسازی هستند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عملیات احداث بزرگراه پیرانشهر – نقده 6 سال است شروع شده اما متأسفانه حتی یک متر از آن به بهره برداری نرسیده در حالی که در چند روز گذشته بر اثر تصادف در این جاده پرتردد در طول 24 ساعت 7 نفر فوت کردند. چه کسی پاسخگوی خون آنها است، چرا کسی نیست بگوید به کدامین گناه باید کشته شوند؛ بارها به مسئولان وزارت راه و شهرسازی تذکر دادیم اما اقدامی انجام نشد، تا کی باید با اعتبارات قطره‌چکانی شاهد کشته و زخمی شدن مردم در جاده‌های غیراستاندارد باشیم.

وی افزود: آقای اسلامی آیا اگر خود و خانواده تان هر روز از این جاده عبور می‌کردید، حتی یک متر از این پروژه طی 6 سال آسفالت نمی‌شد. مردم خوب می‌دانند مسئولان این وزارتخانه به صورت تبعیض‌آمیز نسبت به تأمین اعتبار پروژه های راهسازی اقدام می‌کنند. بنابراین به مسئولان راه و شهرسازی با جدیت تذکر می‌دهم که هر چه سریعتر نسبت به تکمیل جاده مذکور اقدام کنند.

حسین‌پور در تذکری به وزیر نیرو گفت: چرا باید روستاها و شهرستان پیرانشهر با وجود 3 سد پرآب باید مشکل آب آشامیدنی داشته باشند. متأسفانه آب شرب پیرانشهر بیش از 8 ساعت در روز قطع است و مردم بیش از 50 روستا در طول 24 ساعت حتی 4 ساعت آب آشامیدنی نداشتند و این جفا در حق مردم مرزی است و می طلبد هر چه سریعتر به این مشکل رسیدگی شود./

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی