کد خبر : 12770

آصفری در صحن علنی:

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی تدبیری دولت در مدیریت صنعت برق کشور عنوان کرد: به محض آغاز قطعی برق در کشور قیمت سیمان با قطعی برق از کیسه ای ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان افزایش یافت. آیا کارخانجات سیمان و فولاد فاقد هرگونه انباری برای ذخیره سازی تولیدات خود بوده اند.

 


آصفری در صحن علنی:، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (یکشنبه 27 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با بیان اینکه مشکلات کشور با گزارشاتی که اینچنین در صحن مجلس قرائت شده و مسئولی از دولت برای پاسخگویی حاضر نمی شود، حل نخواهد شد، عنوان کرد: مشکل آب و برق نیازمند پاسخگویی مسئولان کشور است.

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس یازدهم با بیان اینکه 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه های نصب شده در کشور است، عنوان کرد: باید ریشه یابی شود که مشکل اصلی آب و برق کجاست؟ آیا واقعا مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی برنامگی است؟

وی با یادآوری اینکه 15 روز قبل به صورت سرزده از مرکز فرماندهی صنعت برق کشور، بازدیدی داشتم، گفت: ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور نیز بالغ بر 400 مگاوات است. این در حالی است که حداکثر نیاز کشور در اوج مصرف 58 هزار مگاوات است، در حالی که ظرفیت نیروگاه های نصب شده در کشور 83 هزار مگاوات است.

آصفری ادامه داد: میانگین قدرت عملی نیروگاه ها 68 هزار مگاوات است و در این شرایط فقط 14 هزار مگاوات کمبود احساس می شود. این چه وضعیتی است که برای آبادی یک طرف، طرف دیگر را خراب می کنید؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: از روزی که قطعی برق در کشور شایع شد، قیمت سیمان از کیسه ای 15 هزار تومان به 70 هزار تومان  افزایش یافت و قیمت فولاد نیز به چند برابر افزایش پیدا کرد، چرا دولت و دستگاه  قضایی نباید به این موضوع ورود کنند؟

وی تصریح کرد: آیا ظرفیت کارخانه های سیمان یا فولاد برای ذخیره سازی تولیدات خود فاقد هرگونه انبار بوده اند که یک شبه قیمتشان به این میزان افزایش می یابد. خروجی جلسه امروز در صحن چه چیزی خواهد بود؟ باید اقدام ماده 234 صورت گیرد و گزارش این مهم به قوه قضائیه ارسال شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی