کد خبر : 12256

نوروزی در اخطار قانون اساسی؛

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که آموزش و پرورش سنگ بنای نظام است معلمان انتظار دارند رتبه بندی هرچه سریع تر به قانون تبدیل شود و از آنجا که مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی می شود دولت باید اصلاحات آن را انجام دهد.

 رحمت اله نوروزی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی، گفت: رتبه بندی معلمان را از مجلس نهم پیگیر بودیم تا دولت لایحه بدهد هرچند این اتفاق دیرهنگام افتاده است و هزینه هایی برای دولت بعد ایجاد می کند اما در آن خدمتگزاران و سرایداران و نیروهای اداری دیده نشده است در حالی که می خواهیم پویایی و تحول را براساس سند بنیادین در نظام آموزش و پرورش ایجاد کنیم.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: از آنجا که آموزش و پرورش سنگ بنای نظام است معلمان انتظار دارند رتبه بندی با نگاهی که مجلس یازدهم دارد هرچه سریع تر به قانون تبدیل شود و از آنجا که مشمول اصل 75 قانون اساسی می شود دولت باید هرچه سریع تر اصلاحات آن را انجام دهد.

وی همچنین در خصوص مشکلات پیش آمده در حوزه آب و برق استان گلستان و دیگر استان های شمالی، گفت: علاوه بر قطعی برق و آب منازل استان های شمالی و گلستان، آب و برق چاه های کشاورزی و شهرک های صنعتی نیز قطع می شود اما این مطابق با عدالت نیست و سبب نارضایتی های مکرر مردم شده است لذا وزارت نیرو باید توجه ویژه به این موضوع داشته باشد.

نوروزی همچنین از علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری پرداخت دستمزد کلزاکاران استان گلستان و تحقق این مهم تشکر و قدردانی کرد، همچنین گفت: از رئیس مجلس شورای اسلامی و وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت جهت پیگیری و حل مشکل پیش آمده برای سیب زمینی کاران استان قدردانی می کنم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی