کد خبر : 12186

مالک شریعتی در تذکر شفاهی:

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در روزهای پایانی دولت سفرای بسیاری در حال تعیین هستند در واقع افرادی که مسئولیتی در دولت داشتند در حال حاضر به عنوان سفرا تعیین می شوند و این موضوع به گونه ای تقسیم غنائم است. به دولت تذکر می دهیم که در صورت ادامه این رویه برخورد جدی با آن ها صورت می گیرد.

 مالک شریعتی نیاسر در نشست علنی امروز (سه شنبه، 8 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی اولویت دار طرح استفساریه مربوط به تخصیص قیر رایگان، گفت: متاسفانه در روزهای کنونی خبرهایی از دولت می رسد که مناسب نیست؛ دولت به منظور حفظ آینده اقتصادی، مالی و جایگاه برخی افراد به دنبال ایجاد حیات خلوت برای آنان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در حال حاضر اقداماتی انجام می دهد که پیش از این به آن معترض بود؛ در ابتدای دولت یازدهم، دولتمردان کنونی به برخی رویه ها در دولت گذشته اعتراض می کردند. به طور مثال مطرح می کردند که دانشگاهی تاسیس شده و مبالغی به آن اختصاص داده شده تا جایگاه برخی افراد حفظ شود این در حالی است که همین رویه نادرست در دولت دوازدهم نیز در حال تکرار است.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی که ما برای بودجه پژوهشی، علمی و آموزشی مشکل داریم، وزارت نفت پارک فناوری و نوآوری نفت وگاز را تشکیل داده است و خلاف رویه های تاسیس اینگونه مراکز فناوری و خلاف نظر مراکز نظارتی، مبالغ و امکانات بسیاری را برای نورچشمی های وزارت نفت فراهم کرده و آن را به حیات خلوت دولت تبدیل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور نیز این موضوع را خلاف دانسته است، این اتفاق رویه نادرستی را در دولت رقم زده که ما درخواست اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی را در سامانه ثبت کردیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در روزهای پایانی دولت، سفرای بسیاری در حال تعیین هستند در واقع افرادی که مسئولیتی در دولت داشتند در حال حاضر به عنوان مسئولان سفرا تعیین می شوند و این موضوع به گونه ای تقسیم غنائم است. به دولت تذکر می دهیم که در صورت ادامه این رویه برخورد جدی با آن ها صورت می گیرد./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی