کد خبر : 11936

در جریان بررسی سوال نماینده ملایر از وزیر نیرو:

نماینده مردم ملایر در مجلس پس از استماع پاسخ‌های وزیر نیرو نسبت به سوال خود درباره علت عدم پیش‌بینی نیاز کشور به برق هسته‌ای توسط این وزارتخانه ، به شرط برگزاری یک جلسه در دفتر نایب رئیس مجلس با حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی اتمی قانع شد.

 
در نشست علنی امروز (سه‌ شنبه 1 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی طرح سوال هادی بیگی نژاد به همراه 3 نفر از نمایندگان از اردکانیان وزیر نیرو بررسی شد که نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر نیرو به سوال خود درباره علت عدم پیش‌بینی نیاز کشور به برق هسته‌ای توسط این وزارتخانه، به شرط برگزاری جلسه‌ای در دفتر نیکزاد نایب رئیس مجلس و با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی و اردکانیان برای بررسی جزئیات این سوال قانع شد.

بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر در تشریح سوال خود خطاب به اردکانیان گفت: اگر شما رضایت داشته باشید که درباره جزئیات این سوال و پیدا کردن راه‌حل برای رفع این مشکل جلسه‌ای را در دفتر آقای نیکزاد با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار کنیم، من نسبت به سوال خود قانع شده و دیگر آن را به رأی نخواهم گذاشت.

علی نیکزاد که ریاست جلسه را برعهده داشت، بعد از پایان اظهارات بیگی نژاد و اردکانیان گفت: اگر آقای بیگی‌نژاد راضی باشند جلسه‌ای را با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر نیرو و ایشان طی هفته آینده برای بررسی این سوال برگزار می‌کنیم.

مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح سوال هادی بیگی نژاد از وزیر نیرو، گفت: در اجرای ماده 207 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سوال هادی بیگی‌نژاد به همراه سه نفر از نمایندگان در جلسه 29 مهرماه سال 1399 با حضور 19 نفر از اعضای کمیسیون انرژی و نمایندگان سوال کننده و وزیر نیرو مطرح شد.

 وی تأکید کرد: پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نمایندگان سوال کننده از پاسخ‌های اردکانیان، کمیسیون قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی