کد خبر : 11522

پژمانفر در اخطار قانون اساسی:

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با استناد به اصل ۱۱۹ قانون اساسی تصریح کرد: رئیس جمهور حق ورود به موضوع انتخابات و جانب داری از یک کاندیدای خاص را ندارد و لازم است هیات رئیسه مجلس در این رابطه به وی تذکر و اخطار دهد.

نصراله پژمان فر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 119 قانون اساسی، عنوان کرد: براساس این اصل؛ انتخاب رئیس جمهور جدید باید حداقل یک ماه پیش از پایان دوره ریاست جمهوری قبلی صورت گیرد و در فاصله انتخاب رئیس جمهور جدید، رئیس جمهور پیشین وظایف ریاست جمهوری را انجام دهد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظیفه رئیس جمهور برگزاری انتخابات بوده و رئیس جمهور نمی تواند در موضوع انتخابات و تبلیغات آن ورود کند.

وی خطاب به رئیس قوه مجریه تاکید کرد: آقای روحانی! شما حق ندارید از لحاظ قانونی به موضوع انتخابات ورود کنید و ظرفیت دولت را در حمایت از یکی از کاندیداها که این اواخر به صورت صوری ایشان را از خود جدا کردید هزینه کنید.

پژمانفر با بیان اینکه از این یک جانبه گرایی در پایان دولت دست بردارید، گفت: امروز کسی کاندیداها را دعوت به اخلاق می کند که خود پایبندی و اخلاق نداشته است و با دروغ گفتن و نسبت های ناروا کشور را امروز به این روز کشانده است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: کسی که کلید درآورد و گفت مشکلات شما را 100 روزه حل می کنیم امروز کاندیداهای ریاست جمهوری را دعوت به اخلاق می کند. شما را به این دعوت می کنیم که در یک ماه باقیمانده مقداری به وظایف قانونی خود بپردازید و کمکی به سفره مردم کنید و دستتان را از جیب مردم و تشکیلات سیاسی تان بیرون بکشید.

وی عنوان کرد: کاری کنید که مردم این اواخر یک خدا بیامرزی برای شما بگویند، آقای رئیس جمهور شما کاری کردید که کشوری که تولیدکننده و صادرکننده برق و مرغ و گندم بود امروز تبدیل به یک کشور واردکننده شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس خطاب به هیات رئیسه مجلس عنوان کرد: اگر این اخطار وارد است هیات رئیسه باید نسبت به ورود رئیس جمهور به مسائلی که حق ورود به آن را ندارد تذکر و اخطار داده شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی