کد خبر : 11255

الهویردی دهقانی در تشریح سوال خود از وزیر راه و شهرسازی:

نماینده ورزقان در مجلس اظهار داشت: برخلاف مطالعات علمی فازهای مختلف، مسیر پروژه بزرگراهی خواجه- ورزقان- سه راهی آقابابا- خاروانا- نوردوز تغییر یافته است.

 الهویردی دهقانی در نشست علنی امروز (دو‌شنبه 10خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده سوال کننده از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اهمیت پروژه و مسائل پیچیده سیاسی و مدیریتی در شهرستان این پروژه با 3 وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت و معدن و کشور و برخی بخش‌های اطلاعات کلید خورده است و برخلاف قوانین و مطالعات و نقشه‌های اجرایی مصوب تغییر مسیر یافته است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: این پروژه با تأمین مالی مس سونگون قرار بود اجرا شود و قرار شد شرکت ملی مس آن را اجرا کند البته ما آنجا دو پروژه داریم یکی پروژه بزرگراه تبریز – اسپیران – آقابابا- نوردوز به طول 120 کیلومتر و یک پروژه از سه‌راهی آقابابا به سمت خاروانا که با پیگیری‌های ما در حال احداث انجام شد.

وی افزود: ورزقان یک جاده اصلی در حال حاضر ندارد و همه جاده‌های آن جاده‌های روستایی است و با مذاکرات ما با شرکت مس آنها قبول کردند با توجه به ترددشان از این مسیر، تأمین مالی پروژه مذکور را بپذیرند و از خواجه تا ورزقان و اتصال آن به سه راهی آقابابا را تأمین مالی کنند و شماره طبقه‌بندی آن نیز روشن است. این پروژه یک پروژه محلی است و تنها برای این مصوب شد که شرکت ملی مس از آن تردد کند و مردم شهرستان نیز از آن منتفع شوند و پروژه اصلی ما که 120 کیلومتر است و برای توسعه شهرستان ورزقان در نظر گرفته شده است.

دهقانی ادامه داد: با توجه به تأمین مالی شرکت ملی مس و با توجه به تحولات استان و نقش نماینده قبلی حرف از یک فساد بزرگ و اختلاس 35 هزار میلیارد تومانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با عاملیت شرکت ملی مس ایران است که برخی همراهان و  معاونان از برخی دستگاه‌های کشور در این پروژه دست داشتند. در سال 1398 با توافق نماینده وقت، استانداری آذربایجان و شرکت ملی مس و همچنین وزارت راه پروژه تغییر مسیر بزرگراه از شهر ورزقان و از مسیر 10 کیلومتری به مسیر 20 کیلومتری اتفاق افتاد و این اتفاق در شرایطی بود که عبور این پروژه به جای مرکز شهرستان از روستای زادگاه نماینده قبلی بود.

وی تصریح کرد: در کنار اینها 3 پروژه دیگر نیز قرار بود به آن روستا منتقل شود تا آن روستا از بن‌بست توسعه‌ای خارج شود و اتفاقاتی که در آن سال‌ها رخ داد مجتمع مس سونگون بدون مطالعات پروژه‌های دیگر را نیز کلنگ‌زنی کرد.

دهقانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: نقشه‌های ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بر اساس مطالعات فازهای مختلف پروژه موید این است که بزرگراه از جنوب ورزقان عبور می کند اما طبق آنچه که اجرا شده و بر اساس آنچه که آقای دکتر خاوازی گفتند برخلاف مصالح ملی و کشور پیش رفته است و معاونت مجلس و معاونت نظارت با برنامه‌ریزی و مطالعه یک ماهه مطالبی در اختیار ما قرار داده‌اند که نشان می‌دهد مسیر بدون مطالعات و به صورت دستوری تغییر یافته است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسیر به صورت دستوری و خارج از مطالعه به کلی تغییر یافته و به دروغ می‌گویند که 30 درصد پیشرفت داشته و هیچ مسئله فنی در آن رعایت نشده و شعاع قوس‌ها نیز به صورت غیرعلمی در نظر گرفته شده و کوتاه‌ترین مسیر و با صرفه‌ترین مسیر که از جنوب شهر ورزقان است نیز در نظر گرفته نشده و مسیر دیگری برای عبور بزرگراه در نظر گرفته شده و در صورت اجرای پروژه‌ها، مسیر پیش‌بینی شده و غیرکارشناسی شده فعلی شهر ورزقان که یک شهر 5 هزار نفری است از بین خواهد رفت.

دهقانی تأکید کرد: آقای وزیر به نماینده مردم توهین کردند و گفتند کار من برای نظارت نوبرانه است و یک پروژه را به نام کنارگذر جابه‌جا کردند. من به عنوان خادم مردم مورد خطاب توهین‌آمیزی از وزیر قرار گرفتم.

وی تصریح کرد: خدا را گواه می گیرم که آنچه وزیر گفته دروغ است، آقای اسلامی مدارک و مطالعات مربوط به این بزرگراه را به ما ارائه دهد، هیچ مطالعه ای در این زمینه انجام نگرفته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه من با هیچ کس مخالف نبوده و مخالفتی با تبدیل روستای حوزه انتخابیه خود با شهر ندارم، ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نباید مسائل غیرواقعی و دروغ را به ما تحویل دهد. مدارک ادعاهای خود را به ما تحویل دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی