کد خبر : 11254

در جریان سوال الهویردی دهقانی از اسلامی؛

نمایندگان مردم در مجلس از پاسخ های وزیر راه در مورد سوال دهقانی پیرامون طرح های عمرانی و تغییر مسیرهای بزرگراهی در منطقه قانع شدند.

 
در نشست علنی امروز (دو‌شنبه 10خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، سوال الهویردی دهقانی از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درخصوص روند اجرای طرح های عمرانی و تغییر مسیرهای بزرگراهی در منطقه مورد بررسی قرار گرفت که نماینده سوال کننده از توضیح وز یر مربوطه قانع نشد و در نهایت توضیحات اسلامی به رأی مجلس گذاشته شد و نمایندگان با 129 رأی موافق 54 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن قانع شدند.

سید البرز حسینی در تشریح گزارش کمیسیون عمران گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق‌ در جلسه رسمی دوشنبه مورخ 99/9/10 کمیسیون با حضور 19 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده  و وزیر محترم مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده  وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده  و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد.

در گزارش کمیسیون عمران مجلس در خصوص محورهای سوال مذکور آمده است:

علت عدم‌ توجه و نگاه یکسان و اجرای تبعیض آمیز طراحها و اجرای پروژه های بزرگ زیر ساختی از جمله راه آهن و بزرگراهها در سراسر کشور چیست؟ علت تصمیم به تغییر مرکز شهرستان ورزقان از شهر ورزقان به یک روستا در این شهرستان چیست؟ چه کسانی و با چه انگیزه و توجیهی و با چه رویکردی تصمیم به تغییر مسیر بزرگراهی که با توجه به مطالعات سالهای گذشته ( بیش از ۱ دهه ) قرار بود از مرکز شهرستان شهر ورزقان عبور کرده و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم شهرستان را تکمیل و به ثمر نشانده و توسعه شهر و مشاغل شهری و محرومیت زدایی از چهره این شهرستان را انجام دهد ، چیست؟ چگونه پای دزدان بیت المال و حق الناس متاسفانه به دزدی پروژه های بزرگ کشور باز شده و این افراد براحتی می توانند این پروژه ها را با لباس خوشرنگ کارشناسی توسط زیرمجموعه ها و امکانات وزارت راه و شهرسازی دزدیده و در خدمت مافیاهای گوناگون کشور قرار دهند؟ چرا مدیران آن وزارتخانه بخاطر تامین حجم بزرگ کار و تامین پول در طراحی پروژه های بزرگ کشور حداکثر هزینه را برای بیت المال تحمیل می‌کنند.؟ منافع مدیران آن وزارتخانه در ایجاد هزینه اضافی و بیش از حد و غیرمعمول به بیت المال چیست؟/

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی