کد خبر : 11249

صباغیان در اخطار قانون اساسی:

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس با انتقاد از وضعیت میزان اجاره‌بهای مسکن از وزیر راه و شهرسازی خواست تا برای ساماندهی بازار مسکن تدبیری بیاندیشد.

محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (دو‌شنبه 10خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل 31 قانون اساسی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: گرانی‌های امروز بر مردم فشار آورده و نفس اقشار ضعیف را گرفته است و از همه بدتر افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن است؛ چقدر از این موضوع خبر دارید.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال گذشته اگر برای اجاره یک منزل مسکونی مبلغ 270 میلیون به عنوان ودیعه مسکن پرداخته می‌شد امسال همان مالک مبلغ 550 میلیون تومان برای همان مسکن تعیین کرده است. در این شرایط مستأجر باید در یک سال گذشته ماهانه 20 میلیون تومان حقوق بیشتر دریافت می‌کرده تا تنها بتواند مبلغ ودیعه را بپردازد. مردم در این شرایط تحت فشار قرار گرفته‌اند؛ شما در این زمینه چه اقدامی انجام داده‌اید و چگونه نظارت می‌کنید؟

وی تصریح کرد: اگر مردم هیچ چیز نخرند و هیچ چیز نخورند و نپوشند حتی نمی‌توانند مبلغ اجاره را بپردازند تا جایی که بعضی از افراد مجبور شدند که به حاشیه شهرها بروند و یا به طور کل محل و سبک زندگی خود را تغییر دهند.

صباغیان یادآور شد: فساد، اختلاف طبقاتی، خودکشی و طلاق نتیجه این وضعیت است بنابراین باید وزیر راه و شهرسازی در این خصوص پاسخگو باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: ما در مجلس اقدام خوبی در زمینه مالیات بر خانه‌های خالی انجام دادیم اما متأسفانه مشکلی از وضعیت بازار مسکن حل نشد و صدای مردم در این زمینه شنیده نشده است./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی