کد خبر : 11082

فاضلی در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید: از شما نمایندگان می خواهیم ایرانی بهتر از آنچه که هست بسازیم تا پاسخگوی خون شهدا باشیم، آینده بهتری برای فرزندانمان بسازیم، چرا که ما امانت دار جامعه هستیم.

 ملک فاضلی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 4 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: امروز روزی است که از این مکان باید صدای وحدت و دعوت از ملت ایران در انتخابات پرشور بیاید نه آنچه که الان دیدیم.

 نماینده مردم سراوان ، سیب، سوران و مهرستان در مجلس گفت: یکسال را پشت سر گذاشته ایم، آیا به خود و آنچه کرده ایم، نگاه کرده ام؟ باید پاسخگوی جامعه باشیم که از ما انتظار تغییرات را داشتند که محقق نشده است.

وی ادامه داد: سپاس مردم محروم استان سیستان و بلوچستان را به دلیل افزایش بودجه این استان را تقدیمتان می کنم، سپاس و تشکر این مردم همیشه پشتوانه تداوم این انقلاب خواهد بود. درخواست دارم که لطف کنید باقی مانده این سه سال از عمر مجلس را با تغییر بگذرانیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: اولین مشکل حوزه انتخابیه بنده مشکل راه است، از وزیر راه و شهرسازی  و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) برای راه اندازی فرودگاه سراوان تشکر می کنم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: 75 درصد راه های روستایی ما خاکی است، می طلبد که وزارت راه در جهت راه اندازی راه ها عنایت ویژه ای داشته باشند، از قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) درخواست می کنم برای توسعه راه های سراوان اقدام کند. همچنین 45 درصد بهره وری آب روستایی و 50 درصد آب شهری داریم می طلبدکه وزارت نیرو، نیرومند شود نه ناتوان. در خصوص برق هم شاهد قطعی برقی در تهران هستید، این مشکل در استان سیستان و بلوچستان فوق العاده است.

فاضلی تاکید کرد: مسائل دیگری که باید در استان سیستان و بلوچستان مدنظر قرار گیرد، اشتغالزایی است، اشتغال در این استان در دل مرز است. خوشبختانه اقداماتی انجام شده اما باید بازارچه های مرزی و گمرکات راه بیافتد از سوی دیگر توسعه و گسترش راه های جاده ای و ریلی برای این منظور واجب است.

وی گفت: از وزیر بهداشت و کادر درمان به خاطر کوشش و تلاششان در جهت سلامت جامعه سپاسگزاری می کنم، با وجود اینکه وزیربهداشت در راستای تجهیز بیمارستان ایران مهر و راه اندازی آن با نیروی انسانی کامل دستور داده است اما باید گفت هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. به مسئولان حوزه انتخابیه برای راه اندازی این بیمارستان تذکر می دهم.

نماینده مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان در زمینه آموزش، به کارگیری نیروی های خرید خدمتی، نهضتی  و غیره با عقب ماندگی 15 درصدی مواجه است اگر این نیروها به کار گرفته نشود 25 درصد دانش آموزان این استان وارد آموزش نخواهند شد. حتی یک دانشگاه در سراوان دیده نمی شود از وزیر علوم می خواهم در جهت تغییر مجمتع آموزش عالی به دانشگاه  اقدام کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: از شما نمایندگان می خواهیم ایرانی بهتر از آنچه که هست بسازیم تا پاسخگوی خون شهدا باشیم، آینده بهتری برای فرزندانمان بسازیم، چرا که ما امانت دار جامعه هستیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی