کد خبر : 10884

یوسفی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران بی آبی تاکید کرد: تامین آب و برق مردم خوزستان به حیات شان مرتبط است.

 
مجتبی یوسفی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: با توجه به خشکسالی که در سال جاری به وجود آمده دو موضوع باید مدنظر قرار گیرد. یکی اینکه در حوزه منابع آب باید مدیریت کلان صورت گیرد، نه دو بار در سال باشد و باید همه سیاست های ما براساس آن شکل بگیرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: الان در کشور در بسیاری از استان ها دچار مشکل آب شده ایم مثل استان خوزستان.

وی افزود: با توجه به پیش بینی ها کاهش 4 هزار مگاواتی تولید برق را داریم که وزارت نیرو فقط یک دستورالعمل صرفه جویی داده است و هزار مگاوات معادل 7.25 درصد صرفه جویی را به استان خوزستان اختصاص داده است در صورتی که در استان خوزستان با دمای شدید 55 درجه ای و رطوبت 90 درصدی مواجه هستیم. در خوزستان برق برای مردم مساوی با حیات شان است و ادامه حیات مردم به برق و آب مرتبط است، این یعنی عدم مدیریت وزارت نیرو.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در موضوع تعیین خسارت کشاورزی سوءمدیریت وجود دارد کشاورزان الان نمی توانند بکارنند و آب موردنیاز دامپروری در استان خوزستان تامین نمی شود و روستائیان نمی توانند دام خود را بدون آب نگهداری کنند. قطع به یقین تا جایی که وارد بحران نشده ایم باید پیشگیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه طراحی و برنامه ریزی کند و جبران خسارت بکند و آب موردنیاز دامپروری در روستاها را تامین کند.

سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی با اشاره به تامین آب روستاها، تاکید کرد: در استان خوزستان 700 روستا آب شرب پایدار ندارند، در شهرهای بزرگ هم مانند اهواز، آبادان و خرمشهر، شادگان، ماهشهر حتی در شمال خوزستان مانند ایذه و باغملک مشکل آب وجود دارد، وارد فصل تابستان می شویم و باید مانع بحران آب در این مناطق شویم مردم برای تامین آب شرب مشکلات دارند و این نشان می دهد که وزارتخانه ها در این زمینه کوتاهی کرده اند.

وی تاکید کرد: قبل از وقوع بحران باید برنامه ریزی شود، اگر با تانکر یا هر روش دیگری آبرسانی صورت بگیرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون نهایی برای دانش آموزان مطرح کرد: در موضوع برگزاری آزمون نهایی دانش آموزان سلامت آن ها بسیار مهم است، آموزش و پرورش قرار است آزمون نهایی را حضوری برگزار کند و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار مهم است.

یوسفی با اشاره به خرید تضمینی گندم، ادامه داد: به علت رشد قیمتی که در حوزه نهاده ها به وجود آمد با پیگیری نمایندگان مجلس نرخ خرید تضمینی گندم هزار تومان افزایش پیدا کرد ولی این مبلغ بسیار کم است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی