کد خبر : 10874

با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان مجلس با طرح تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کرمانشاه با 124 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در جلسه با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.

علی حدادی سخنگوی کمیسیون گزارش بررسی این تحقیق و تفحص در نشست کمیسیون امور داخلی کشور قرائت کرد و گفت: در اجرای ماده (212) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ابتدائاً اطلاعات واصله از دستگاه‌های اجرایی در مورخ 1399/5/11 در اختیار متقاضی تحقیق و تفحص قرار گرفت و نظر به اظهار مورخ 1400/1/17 متقاضی مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون، موضوع درجلسه رسمی مورخ - ‌کمیسیون که با حضور 14 نفر حاضرین از نمایندگان عضو کمیسیون، متقاضی تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین، ضرورت انجام تحقیق و تفحص در محورهای ذیل به تصویب رسید.

وی بیان کرد: محورهای تحقیق و تفحص عبارتند از بررسی عملکرد مالی ءاقتصادیء عمرانی وسیاسی استانداری کرمانشاه از 1396تا 1399‌ و ملکرد مالی، اقتصادی، عمرانی و سیاسی استانداری کرمانشاه از سال 96 تا 99.

همچنین سیدجواد حسینی کیا نماینده درخواست کننده این تحقیق و تفحص بیان کرد: نظارت حق نماینده است و در مواردی که صدای نماینده ملت به جایی نمی‌رسد، راهی جز استفاده از ابزارهای نظارتی وجود ندارد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کرمانشاه حق خود را به انقلاب ادا کرده است، این استان بیش از 1200 بار بمباران شده است، 10 هزار شهید تقدیم کشور کرده و بالغ بر 21 هزار جانباز داشته است اما بیکارترین استان کشور شناخته می‌شود و از سوی دیگر به عنوان گرانترین استان کشور رتبه‌بندی شده بنابراین نمی‌توان نقش مدیران ارشد استانی را نادیده گرفت.

وی بیان کرد: علاوه بر بیکاری، مشکلات آب و فاضلاب استان همچنان حل نشده است و با گذشت چندین سال از زلزله هنوز عده‌ای از مردم در کانکس زندگی می کنند و باید مدیریت ارشد استان در این باره توضیح دهد. البته می‌گویند استاندار کرمانشاه جزء مدیران موفق دولت است؛ در این حالت باید دید باقی مدیران چه عملکردی دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از توزیع نامناسب اعتبارات در استان تأکید کرد: ضمن اینکه استان کرمانشاه جزو گرانترین استان‌های کشور محسوب می‌شود، در شاخص فلاکت رتبه اول را دارد، از این رو نیازمند تحقیق و تفحص جامع از مدیرانی است که دست کج داشته و صورت جلسه‌های صوری می‌نویسند و با رفتارهای سیاستی و رفاقتی گرفتاری‌هایی برای استان ایجاد کرده‌اند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی