کد خبر : 10862

عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت کرد؛

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

 
علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکرمهرداد گودرزوندچگینی نماینده رودبار به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم تعیین تکلیف و فعال سازی معدن سنگرود در البرز غربی عمارلو شهرستان رودبار. همچنین تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم رسیدگی به موضوع به تعطیلی کشاندن صنایع استان گیلان در اثر سودهای سنگین تسهیلات برخی بانک‌های استان گیلان. همچنین لزوم فعال‌سازی کارخانجات مصادره شده توسط بانک‌های کشور.

- تذکرمهدی عسگری نماینده کرج ، اشتهارد و فردیس به همراه 64 نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم اصلاح دستورالعمل نحوه تنظیم بودجه شهرداری‌ها با توجه به عدم تحقق بودجه بسیاری از شهرداری‌های کشور در سال 99. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه: لزوم انجام مذاکرات در چارچوب قانون اقدام راهبردی و مشروط به انجام کامل تعهدات طرف غربی.

- تذکرسیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر به وزیر جهاد کشاورزی: علت بی‌برنامگی و عدم نظارت بر بازار گوشت و مرغ چیست؟

- تذکرزهره سادات لاجوردی نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به همراه 9 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در حل مشکلات فاضلاب روستایی اصطلک پردیس و ضرورت تأمین آب شرب سالم در مناطق صنعتی جاجرود، سیاه‌سنگ و خرمدشت.

- تذکرعلی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم کنترل و نظارت بر توزیع آرد و تأمین نان. همچنین تذکر به همراه 35 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم رسیدگی به برخورد نامناسب تیم تشریفات نهاد ریاست جمهوری با رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و دبیر این مجمع در جریان سفر معاون اول به مشهد.

- تذکرمحمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت: لزوم کنترل بازار به ویژه اقلام خوراکی به ویژه مرغ.

- تذکرحبیب آقاجری نماینده بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی به همراه 24 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی 960 مگاوواتی بندر ماهشهر، همچنین در خصوص تسریع در تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب بندر ماهشهر و بندر امام.

- تذکرعلیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 16 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم کنترل آشفتگی بازار به ویژه بازار میوه.

- تذکرمحمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تکمیل ساختمان مرکز جامع سلامت شهر شاوور شهرستان کرخه با توجه به شرایط کرونا. همچنین تذکر به همراه 2 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در اجرای طرح آبرسانی به 38 روستای مسیر سد شاوور. تذکر به همراه 7 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: علت ممنوعیت کشت شلتوک برای کشاورزان حوزه کرخه و مارون چیست؟

- تذکرابراهیم رضائی نماینده  دشتستان به وزیر صمت: لزوم تسریع در تأمین سیمان در شهرستان‌ دشتستان استان بوشهر.

- تذکرمحمدمهدی فروردین نماینده فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین به وزیر نیرو: ضرورت تأمین آب شرب با کیفیت و پایدار در شهرستان فراشبند خصوصا بخش دهروم.

- تذکرحسین گودرزی نماینده دورود و ازنا به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت اصلاح قیمت گندم در سال جاری./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی