کد خبر : 10750

قالیباف در پاسخ به تذکر زنگنه:

رئیس مجلس در خصوص در اولویت قرار گرفتن طرح قانون بانک مرکزی گفت: امروز کلیات این طرح بررسی شده و به منظور دو شوری بودن، جزئیات آن در کمیسیون بررسی خواهد شد و امکان ارائه پیشنهادات نمایندگان وجود دارد.

محسن زنگنه در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات طرح قانون بانک مرکزی در تذکری خطاب به قالیباف، گفت: ظاهرا برخی از دوستان قانون را نخوانده اند و رأی گیری در مورد این طرح زیر سوال رفته است؛ لازم بود حداقل این طرح در روز سه شنبه بررسی شود اما شما با استناد به ماده 100 آن را در دستورکار قرار دادید.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر با تاکید بر اینکه هیات رئیسه خلاف آئین نامه عمل نکرده است، گفت: تبصره یک ماده 100 صراحت دارد اگر فوریت یک طرح رأی بیاورد در همان جلسه یا جلسه بعدی باید بررسی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: این طرح یک شوری بود و به اولویت آن رأی داده شد و قرار شد دو شوری شود که در طرح دو شوری، نمایندگان می توانند پیشنهادات خود را به کمیسیون مربوطه ارائه کنند ضمن اینکه طرح به این مهمی یک شوری نمی شود از این رو امروز صرفا به کلیات آن رأی می دهیم و جزئیات آن در کمیسیون بررسی خواهد شد که خلاف آئین نامه نیست./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی