کد خبر : 10042

در جمع خبرنگاران؛

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را درباره تعطیلی جلسات علنی هفته آینده مجلس ارائه کرد.

محمد حسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه 31 فروردین ماه ) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در ارتباط با جلسات مجلس و کمیسیون‌ها مطالبی در روزهای اخیر در رسانه ها مطرح شد و رئیس مجلس هم امروز توضیح مختصری در جلسه علنی ارائه کرد. لازم است توضیح بدهم که تعطیلی برای نماینده، عملا معنایی ندارد زیرا نمایندگان درگیر مسائل مختلف مرتبط با مجلس چه با جلسه و چه با تلفن هستند.

وی افزود: آن چه باعث شد ما جلسه علنی را محدود کنیم این بود که پیش از این، هفته ای که از 11 اردیبهشت ماه شروع می شد را برای حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه پیش بینی کرده بودیم اما به دلیل اینکه در پیک کرونا قرار داریم و ما فضای کافی برای جلسات کمیسیون‌ها نداریم و در صحن هم ارتباطات به گونه ای است که نمایندگان نمی توانند فاصله داشته باشند، مقرر شد هفته آینده جلسات صحن برگزار نشود.

فرهنگی یادآور شد: البته کمیسیون هایی مانند، امنیت ملی و سیاست خارجی به دلیل ارتباط با مذاکرات هسته‌ای، اقتصاد به دلیل ارتباط با تولید و صنعت، انرژی به دلیل ارتباط با مسائل هسته‌ای و بهداشت به دلیل ارتباط با موضوع شیوع ویروس کرونا برای پیگیری مسائل مرتبط و مهم روز مشخص شدند که هیات رئیسه آنها پیگیر مسائل باشند و رئیس مجلس نیز با آنها در ارتباط خواهد بود، لذا جای نگرانی نیست که مسائل حساس کشور از رصد و پیگیری مجلس دور بماند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بر همین اساس امروز تاکید شد که مجلس هفته آینده جلسه علنی نداشته باشد اما اگر ضرورتی باشد جلساتی به صورت آنلاین و یا حضوری تشکیل خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی