کد خبر : 9990

پژمانفر:

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: امروز مصلحت دانستیم با توجه به تجربه، دانش و توانمندی که داریم، غنی سازی ۶۰ درصد داشته باشیم البته می توانیم غنی سازی در سطوح بالاتر داشته باشیم، در شرایط کنونی احتیاج به هماهنگی با هیچ نهادی نداریم.

نصرالله پژمانفر ، با اشاره به غنی سازی 60 درصد در نطنز، گفت: ایران در ارتباط با حقوق  ملت تلاش کرد با کشورهایی که نگاه بدبینانه ای به ما دارند، از این جهت همکاری کنیم و بتوانیم در فضای تفاهم خواسته های خود را داشته باشیم و مسائل را در فضای شفاف و روشن جلو ببریم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از این رو بر اساس موضوع برجام توافق کردیم محدودیت هایی برای کشور قائل شویم تا غربی ها در قبال آن اقداماتی انجام دهند، اما نه تنها اقداماتی صورت ندادند بلکه روز به روز سایه تحریم ها بر کشور بیشترشد وملت  تحریم های بیشتری را تحمل کردند، در اینجا اقتضا می کرد تا در تصمیم گیری ها تجدید نظر کنیم، به همین دلیل مجلس ورود منطقی انجام داد و راه را در این دید که بتواند منطق خود را در مصوبه ای اعلام کند.

وی اظهار داشت: مصوبه این بود که مهلت چند ماهه به غربی ها بدهیم تا در این بازه زمانی به کوتاهی های خود رسیدگی و جبران کنند و در صورتی که این کار را انجام ندادند دولت موظف باشد اقداماتی که مورد نیاز خود است را انجام دهد، دراین قضیه با وجود همه مماشاتی که داشتیم حسن رفتاری از طرف مقابل ندیدیم و اقتضا می کند که ما اقدام درستی انجام دهیم و در نهایت شروع کردیم به غنی سازی در شرایطی که مصلحت و نیاز است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: امروز مصلحت دانستیم با توجه به تجربه، دانش و توانمندی که داریم، غنی سازی 60 درصد داشته باشیم البته می توانیم غنی سازی در سطوح بالاتر داشته باشیم، در شرایط کنونی احتیاج به هماهنگی با هیچ نهادی نداریم هر زمان مصلحت دیدیم سطح غنی سازی را افزایش می دهیم.

پژمانفر بیان کرد: غربی ها تصور می کردند با این شیطنتی که تیم های تروریستی آنها انجام می دهند می توانند ایران را به فضای منفعلانه ببرند، اما ما با سرعت غنی سازی 60 را شروع کردیم و در سطوح بالاتر هم می توانیم این کار را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: غربی ها باید متوجه شوند تا آمریکایی ها تمامی تعهدات و به وظایف خود در برجام را انجام ندهند، قطعا میز مذاکره مجددی با آنها فراهم نخواهد شد و به هیچ وجه تواقفی در فعالیت های هسته ای خود نخواهیم داشت.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی