کد خبر : 9867

بیگی‌نژاد:

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: خوشبختانه «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» در مراکز هسته‌ای در حال اجرا است.

هادی بیگی‌نژاد  با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای کمیسیون‌های انرژی و امنیت ملی از نیروگاه‌ها و مراکز هسته‌ای کشور، گفت: تعدادی از نمایندگان به‌منظور پیگیری کم و کیف اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملی ملت ایران» از این مراکز هسته‌ای بازدید کردند که مشاهده شد خوشبختانه قانون مصوب مجلس در مراکز هسته‌ای بازدید شده، در حال اجرا است.

به گفته نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی، علاوه‌بر انجام غنی‌سازی 20 درصد، مقدمات تولید اورانیوم فلزی و سانتریفیوژ پیشرفته IR6، آغاز شده است، همچنین ذخیره اورانیوم و حجم آب سنگین در حال افزایش است و افزایش حجم ذخیره 500 کیلو گرمی غنی‌سازی و دیگر موارد ذکر شده در این قانون در حال انجام است.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه نمایندگان پس از بازدید از مراکز هسته‌ای، به دنبال تدوین نقشه راه هسته‌ای کشور هستند، اضافه کرد: این نقشه راه باید بر مبنای 3 محور و اولویت باشد، "اولویت اقتصادی" ازجمله این اولویت‌ها است چراکه دانش هسته‌ای باید برای کشور ثروت‌ آفرین باشد.

وی با بیان اینکه اولویت بعدی «افزایش سطح علم هسته‌ای کشور» و درگیری مراکز علمی و دانشگاهی بیشتری در اقصی‌نقاط کشور است، توضیح داد: پیگیری اولویت‌های «اقتصادی» و «علمی»، در نهایت منجر به تعیین یک راهبرد استراتژیک برای کشور و «تولید برق هسته‌ای» به‌عنوان محور سوم خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: نبود یک راهبرد منسجم کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای حوزه هسته‌ای کشور مسئله‌ای است که نمایندگان در این بازدید به آن دست یافتند به همین دلیل تمامی امکانات خود را بسیج خواهیم کرد تا به این برنامه راهبردی با در نظر گرفتن 3 محور گفته شده، برسیم.

به گزارش خانه ملت، متن کامل "قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران" را اینجا بخوانید./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی