کد خبر : 9610

نماینده مردم مردم املش و رودسر از نحوه واگذاری شرکت های رشت الکتریک و پوشش ایران که موجب تعطیلی آن ها و تشدید معضل بیکاری منطقه شده به شدت انتقاد کرد.

محمد صفری ملک میان  با اشاره به تعطیلی کارخانه های پوشش ایران و رشت الکتریک گفت: یکی از ایرادات وارده به نهاد های تصمیم گیر این بوده که هیچ وقت تمایلی برای نگاه کردن گیلان به عنوان قطب صنعتی نداشته که این امر موجب وارد شدن ضرر های زیادی و عقب ماندگی استان شده است.

نماینده مردم املش و رودشر در مجلس یازدهم ادامه داد: استان گیلان بر اساس آمار سازمان برنامه و بودجه کشور در سال 1355 جزء پنج استان برتر کشور در رسیدن به شاخص ها بوده ولی در سال 95 جزء پنج استان آخر محسوب می شود.

وی افزود: گیلان در دوره قاجار یکی از پردر آمدترین استان های کشور بوده و بیشترین مالیات را به حکومت مرکزی داده اما علیرغم تمام ظرفیت های مثبت، بیشترین مددجو تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و نهاد های دیگر را دارد.

صفری ملک میان تصریح کرد: اگر استان گیلان دارای تنوع در حوزه کشاورزی است پس چرا مسئولان به این صنعت بها نمی دهند؟ اگر صنعتی بوده چرا به صنعتش بها نمی دهند ؟ اگر بین الامرین است باید به هردو آن ها بها داده شود که متاسفانه تاکنون به هیچکدام از این بخش ها توجه خاصی نشده که ادامه این روند باعث عقب ماندگی حوزه کشاورزی گیلان می شود.

وی عنوان کرد: در شرکت پوشش،قبلا چند هزار کارگر و کارمند مشغول به کار بودند اما سوال اینجاست بعد از پیروزی انقلاب چه اتفاقاتی باعث تعطیلی و یکسان شدن آن با خاک می شود ؟

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس یازدهم یا آور شد: شرکت رشت الکتریک در راستای اجرای اصل قانون 44 اساسی به چه کسانی، به چه خانواده ها و ایل و تبار هایی واگذار می شود که پیچ و مهره ای آن را می برند اما آب از آب تکان نمی خورد ؟

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس دستگاه قضا به استان گیلان گفت: اگر آیت الله رئیسی اینجا نمی آمد چه کسی باید این مشکل را حل می کرد؟ درحالی که دلسوزان از تریبون هایی در اختیار خود بارها این موضوع را فریاد کردند.

ملک میان  بیان کرد: در سال های 93 و 94 که امام جمعه خشکه بیجار بودم، بارها نسبت به مشکلات واگذاری شرکت های پوشش ایران،رشت الکتریک و بسیاری از شرکت های تعطیل شده اشاره داشتم ولی کسی به آن توجه نکرد.

وی افزود: سوال اینجاست که حتما آیت الله رئیسی باید به این موضوع ورود پیدا کند؟دستگاه قضایی استان که قادر به مدیریت این گونه موضوعات هستند چرا این کار را انجام نمی دهند؟

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس یازدهم در مجلس یازدهم ابراز کرد: موارد مشابه زیادی مانند شرکت های پوشش،رشت الکتریک و ریسندگی املش بوده که با تعطیلی شان به معضل بیکاری مردم منطقه دامن زده شد.

 وی ابراز امیدواری کرد که سفر آیت الله رئیسی به گیلان باعث خیر و برکت زیاد برای منطقه باشد و بلاها و مصیب های عارض شده بر طرف شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی