کد خبر : 9578

مروری بر اقدامات مجلس یازدهم و بررسی نقش نماینده در سطح ملی و و حوزه انتخابیه؛

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس؛ در تشریح دستاوردهای بازدید میدانی کمیسیون متبوع خود از استان سیستان و بلوچستان، از آغاز احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در سکونت گاه های غیر رسمی این استان خبر داد.

کمال علی پور خنکداری، به نظارت میدانی از پروژهای عمرانی، حمل و نقل، پایانه‌ها، آبرسانی در بخش‌های کشاورزی، شرب و همچنین طرح‌های هادی و جامع شهری و روستایی در استان سیستان و بلوچستان در راستای کارآمدسازی مجلس در بخش نظارتی اشاره کرد و گفت: نظارت یکی از وظایف قوه مقننه بوده و در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز مباحث مربوطه به نظارت میدانی پر رنگ تر شده است.

وی ادامه داد: کمیسیون عمران چندین سفر نظارتی به استان‌های مختلف کشور داشته که یکی از آنها بازدید میدانی از استان محروم سیستان و بلوچستان بود که به دلیل کمبود اعتبارات برخی از پروژهای عمرانی این منطقه  آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته و به تاخیر افتاده است. البته نظام جمهوری اسلامی کارهای بزرگی برای این استان محروم انجام داده اما ما در رابطه با بخشی که مغفول مانده و کمتر مورد توجه قرار گرفته صحبت می‌کنیم.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، افزود: مباحث مربوط به محیط شهری و طرحهای بنیاد مسکن در روستا و بافت  فرسوده از جمله مواردی بود که در سفر نظارتی از استان سیستان و بلوچستان مورد توجه کمیسیون عمران قرار گرفت و وزارت شهرسازی نیز باید به آن ورود جدی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس به وضعیت نا‌بسامان کوچه‌ها و معابر استان سیستان و بلوچستان و سکونت‌گاه‌های غیررسمی و راه‌های ارتباطی اشاره و عنوان کرد: در این بازدید از  پروژه‌های آبرسانی در بخش‌های کشاورزی و شرب استان بازدید کرده و موارد مربوطه به آن را مورد پیگیری جدی قرار دادیم که خوشبختانه در بازدید دومی که از این مناطق داشتیم، تغییرات چشم‌گیری به ویژه در بازسازی کوچه ‌ها و معابر خیابانی انجام شده بود. همچنین شرکت باز آفرینی شهری پس از 45 روز احداث 50 هزار واحد مسکونی را با تامین 50 هزار هکتار برای جانمایی در سکونت گاه‌های غیر رسمی را آغاز کرده که به واسطه آن  200 هزار هکتار زمین آزاد شده که برای کارهای دیگر توسعه شهری اختصاص پیدا می‌کند. 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث آب‌رسانی به بخش‌های شرب و کشاورزی نیز اقدمات خوبی انجام شده که طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی از جمله یکی از آنها است، البته اقدامات مهمی هم در زمینه راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی انجام شده است. از طرفی با توجه به بازدید میدانی کمیسیون عمران در بودجه 1400 نیز به استان سیستان و بلوچستان  به صورت ویژه توجه شده است. یقیناً این پیگیری ها در سال‌ آینده نیز تداوم خواهد داشت. /

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی