کد خبر : 9422

عباس زاده مشکینی با اشاره به مصوبه پیشنهادی خود مطرح کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهاد خود را که در آخرین جلسه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تشریح کرد و گفت: لازم بود هرچه سریع‌تر وضعیت دارایی‌های نقدی و غیرنقدی کشورمان در خارج تعیین تکلیف شود.

 

محمود عباس زاده مشکینی ، با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف دارایی‌های منقول و غیرمنقول جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفت: میزان قابل توجهی دارایی نقدی و غیرنقدی در خارج از کشور داریم که در حال حاضر امکان بهره برداری از آن وجود ندارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ارقام مختلفی از میزان دارایی های ایران ارائه می شود، اظهار داشت: دو سال پیش آخرین برآوردها در این زمینه صورت گرفت که میزان دارایی های ایران را بیش از حدود یک میلیون میلیارد تومان برآورد کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: لازم بود درباره سرنوشت و مقدار دارایی های ایران و اینکه در کدام کشور قرار دارند، تعیین تکلیف صورت گرفته و وضعیت حقوقی آنها مشخص شود همچنین باید این دارایی ها مولدسازی کرده و برای کشورمان درآمدزا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیشنهاد خود در زمان بررسی بخش هزینه ای تبصره 18 ماده واحده لایحه بودجه 1400، خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهاد که حائز رأی اکثریت نمایندگان شد دولت مکلف است در نیمه اول سال آتی فهرست کامل و جامعی از دارایی های نقدی و غیرنقدی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور احصاء کرده و برنامه خود را برای مولدسازی این دارایی ها ارائه کند به طوری که ملت ایران بتوانند از عواید این اموال استفاده کنند همچنین وزارت اقتصاد باید گزارش این عملکرد را در نیمه دوم سال آتی به مجلس ارائه کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی