کد خبر : 9404

قادری:

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: فرمانداری‌های ویژه در قانون تقسمیات کشوری از جایگاه خاصی برخوردار نیستند؛ ناگفته نماند که افزودن این عنوان به فرمانداری‌ها هم هیچ تاثیری بر روند حل مشکلات مردم ندارد.

جعفر قادری با اشاره به اینکه فرمانداری‌های ویژه کارایی خاصی ندارند، اظهار کرد: فرمانداری‌های ویژه در قانون تقسمیات کشوری از جایگاه خاصی برخوردار نیستند و در حقیقت ایجاد چنین جایگاهی  بی‌حساب و کتاب بوده است.  

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: هیچ اتفاق خاصی با ایجاد فرمانداری‌های ویژه در کشور شکل نگرفت، بلکه یک عنوان را به منصب فرمانداری اضافه کردند و آن را معاون استاندار فرض نمودند؛ بنابراین این جایگاه کمکی در جهت رفع امورات مردم نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: شهرستانی که فرمانداری ویژه است با شهرهای دیگری که فرمانداری‌هایشان از این عنوان برخوردار نیستند هیچ تفاوتی ندارند، شاید مزایایی را برای فرماندار به دنبال داشته باشد، اما از نظر سلسه مراتب ادارای تحولی صورت نگرفته است؛ لذا چنین جایگاهی به سیستم تقسمیات کشوری نمی‌چسبد و به سهولت هم نمی‌شود آن را در این قانون گنجاند.

وی تاکید کرد: وظایف ادارات کل را که نمی‌شود به فرمانداری‌های ویژه انتقال داد؛ زیرا چنین موضوعی باعث ایجاد خلل در امورات ادارت می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی