کد خبر : 9228

فرهنگی:

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت وقتی ما قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم داریم چه دلیلی دارد که تحت عنوان مخالفان ما بر مقدرات مالی ما مسلط شوند.

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیوستن به FATF گفت: وقتی ما قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم داریم چه دلیلی دارد تا با پیوستن به این گونه کنوانسیون ها مخالفان‌مان را بر مقدرات اقتصادی کشور مسلط کنیم.

وی افزود: تشکیل این گونه کنوانسیون‌ها آن در زمانی می‌تواند مناسب باشد که کشورها هیچ خصومتی با یکدیگر نداشته باشند، نه اینکه در شرایط فعلی تحریم‌ها علیه کشور ما اعمال شود و بنا باشد از این طریق مسائل مالی ما در معرض دید این گروه اقدام مالی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: همانطور که گفتم ما امروز در شرایط تحریم اقتصادی هستیم و عضویت در کنوانسیون‌های FATF  باعث میشود که اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها در اختیار دشمنان قرار گیرد.

فرهنگی خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات پراکنده‌ای که به ما رسیده پیش از این نیز ما همکاری‌هایی را در این گونه موارد داشته‌ایم که متاسفانه جز ضرر و زیان حاصل دیگری برای ما نداشته است.

وی افزود: پیوستن به کنوانسیون‌هایی مثل FATF  بیش از آن که برای ما سود داشته باشد ضرر دارد و امنیت ملی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش فارس، لایحه عضویت ایران در کنوانسیون‌های FATF  که در قالب لایحه پالرمو و لایحه CFT در مجلس دهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت پس از تصویب در مجلس با ایراد شورای نگهبان مواجه شد، اما نمایندگان مجلس دهم بر مصوبه خود اصرار کردند و در نهایت این لوایح برای رسیدگی و تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد.

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی