کد خبر : 9162

نوش آبادی تاکید کرد:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:آمریکایی ها فقط می توانند به عنوان عضوی از برجام با ایران مذاکره کنند و به صورت میهمان نمی‌توانند بودن در جلسات ایران و ۱+۴ حاضر شوند

حسین نوش آبادی ، با اشاره به اعلام آمادگی حضور ایالات متحده برای حضور در جلسات کمیسیون برجام گفت: آمریکایی‌ها راهی جز التزام به تعهدات برجامی‌شان ندارند چون خروج یک طرفه آن‌ها، غیر قانونی بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: برگشت ایالات متحده به برجام منوط به لغو تحریم ها و راستی آزمایی اقدامات آن ها توسط جمهوری اسلامی است.

وی افزود: بد عهدی آمریکایی ها خیلی وقت است ثابت شده و همه می دانند آدم های دروغگویی هستند که حرف زیاد می زنند و در حوزه عملی کاری نمی‌کنند، اما با این حال مسیر برای بازگشت آن‌ها در زمینه توافق هسته ای با ایران باز است.

نوش آبادی بیان کرد: جمهوری اسلامی مانعی برای بازگشت آمریکا به توافق هسته ای نمی بیند اما حضور آن ها در جلسات کمیسیون برجام باید به عنوان عضوی از برجام باشد نه مهمان ، برای همین قبل از هرکاری آمریکایی ها در گام اول باید فرمان های دولت قبلی را لغو کنند.

وی عنوان کرد: اجرای تعهدات،عمل به وعده ها،لغو کامل تحریم ها و راستی آزمایی اقدامات آمریکایی ها توسط جمهوری اسلامی شروطی مطرح شده از سوی رهبر انقلاب است که ایالات متحده با پذیرش آن ها می تواند بر سر میزه مذاکره با ایران بنشیند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی