کد خبر : 8974

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید در گام دوم انقلاب به دنبال پیرایه زدایی از انقلاب اسلامی باشیم و تشریفات را کنار بگذاریم.

 حجت الاسلام سعیدرضا عاملی در آیین رونمایی از ترجمه ۲۰ زبانه نامه سردار سلیمانی به دخترش افزود: شهید سلیمانی در نامه خود به دخترش فقط دختر خود را خطاب قرار نداد و در آن آورده است که مهمتر از فرزندانم، فرزندان جامعه انسانی است پس مخاطب این نامه همه فرزندان جهان و جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه توجه به خدا یکی دیگر از نکته‌هایی است که در این نامه به آن توجه شده است، اضافه کرد: سردار سلیمانی در نامه می‌گوید که او می‌خواهد در مسیری حرکت کند که خدا دوست دارد و این نگاه، باعث زیبا شدن انسان‌ها می‌شود.

عاملی اضافه کرد: عقل ورزی بالا در شهید سلیمانی، به دلیل پیوند او با خدا بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رهایی از وابستگی‌ها و پیرایه‌ها موضوع دیگری بود که در نامه شهید سلیمانی به دخترش به وضوح دیده می‌شود.

حجت الاسلام عاملی افزود: ما هم باید در گام دوم انقلاب به دنبال پیرایه زدایی از انقلاب اسلامی باشیم و تشریفات را کنار بگذاریم.

وی اضافه کرد: ما بیشتر درخصوص ویژگی‌های شخصیتی این انسان بزرگ صحبت کرده ایم، ولی ایشان در کار نظامی خود ویژگی‌های برجسته‌ای دارد که لازم است دوستان و نزدیکان این شخصت بزرگ به آن بپردازند.

وی افزود: کار بزرگی همچون از بین بردن داعش و خارج کردن آن‌ها از منطقه که تمام سرویس‌های جاسوسی و امنتی دنیا آن‌ها را حمایت می‌کردند کار آسانی نبود و انجام دادن این کار برخاسته از نگاه یک انسان فرهیخته است.

 

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی