کد خبر : 8960

میرتاج الدینی:

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی تاکید کرد: آمریکا حق تعیین شرط ندارد و تا تحریم ها را برندارند، نمی‌تواند به برجام برگردند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در خصوص بازگشت به برجام گفت: براساس برجام، ایران، آمریکا و اروپا تعهدات مشخصی داشتند که در این میان ما به تعهدات خود عمل کردیم اما آنها تعهدات خود را نسیه اجرایی کردند، یعنی اولا به تعهدات خود به طور کامل عمل نکردند و از هرچه اجرایی کردند برگشتند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا خلاف تعهد بین المللی تحریم ها علیه ایران را برگرداند، توجیه دولت آمریکا در مقابل این بدعهدی این است که جمهوری خواهان پایبند به توافق نبودند و اکنون با روی کار آمدن رئیس جمهور دموکرات تعهدات عملی می شود این در حالی است که انتظار می رود دولت ها به پیمان های بین المللی عمل کنند و تفاوت نکند چه کسی رئیس جمهور می شود وگرنه هیچ توافقی به ثمر نمی رسد.

وی اظهار داشت: مسیر ایران در زمینه برجام و فعالیت هسته ای کاملا روشن است، ما همچنان به کاهش تعهدات ادامه می دهیم و غنی سازی 20 درصد را رقم محقق می کنیم، همچنین با مصوبه مجلس اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را از 5 اسفند متوقف و به دنیا اعلام می کنیم ما دیگر اجازه نمی دهیم آژانس طبق پروتکل الحاقی نسبت به سایت های هسته ای ایران نظارت فراپادمانی داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آمریکا باید تحریم ها را به طور کامل بردارند، در حال حاضر کاخ سفید حق تعیین شرط و شروط را ندارد زمانی آمریکا می تواند به برجام برگردد که همه تحریم ها علیه ایران را بردارد، هر زمان تحریم ها را برداشت و ایران راستی آزمایی کرد، آن زمان جمهوری اسلامی نیز به تعهدات برجامی عمل می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • به منظور بررسی کیفیت…

    نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی کیفیت امدادرسانی به مردم عزیز زلزله زده و فرایند آغاز بازسازی منازل تخریب شده…

اجتماعی