کد خبر : 8924

موسوی لارگانی:

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد تنها زمانی پروتکل الحاقی را اجرا می‌کنیم که تمام تحریم‌های ضد ایرانی به صورت کامل برداشته شود.

سید ناصر موسوی لارگانی  با اشاره به ادعاهای اخیر بایدن مبنی بر اینکه باید با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران مقابله شود، گفت: جمهوری اسلامی تا کنون بر اساس موازین بین‌المللی به دنبال حقوق قانونی خود بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه قانون و دستورات رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود تأکید کردند ما حرف و وعده زیاد شنیده ایم اما عمل ندیده ایم لذا تا زمانی که لغو تحریم ها به صورت کامل انجام نشود، جمهوری اسلامی قانون مصوب مجلس را اجرا می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه تنها راه جلب نظر جمهوری اسلامی برداشتن تمام تحریم ها است، عنوان کرد: آنها اغلب مدعی هستند تحریم ها علیه ایران برداشته شده اما اینگونه نبوده است، لذا لغو تحریم ها نیاز به راستی آزمایی از سوی جمهوری اسلامی نیز دارد تا در صورت اثبات آن، به تعهدات برجامی خود بازگردیم.

موسوی لارگانی همچنین با یادآوری این مطلب که ایران پیش از برجام، اجرای پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه پذیرفته بود، اظهار داشت: لذا اکنون که طرف غربی در اجرای تعهدات خود کوتاهی کرده ما نیز صرفا وعده های آنها را نمی پذیریم و در صورت عدم لغو تحریم ها، نظارت های آژانس بر نیروگاه های هسته ای را کاهش داده و دوربین های نظارتی را قطع می کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قانون اقدام راهبردی مصوب مجلس نبود، اروپایی ها و آمریکایی ها در همین اندازه وعده نیز به ایران نمی دادند و حاضر نبودند هیچ گامی بردارند که البته تا زمانی که این گام ها عملیاتی نشود، جمهوری اسلامی نیز هیچ اقدامی نخواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی