کد خبر : 8920

حاجی دلیگانی:

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد تمام دستگاه‌های ایران برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند.


حسینعلی حاجی دلیگانی، با اشاره به تلاش کشورهای اروپایی برای عدم توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران، گفت: یک قدم از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که درمجلس یازدهم تصویب شد، عقب نشینی نخواهیم کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: تمام دستگاه های مسئول، اقدامات لازم نسبت به اجرای وظایف خود طبق قانون اقدام راهبردی را انجام داده اند و این برای نخستین بار است که قانونی در مجلس مورد وفاق و وثوق تمامی دستگاه های کشور است.

وی افزود: بر این اساس جدول زمان‌بندی برای راه اندازی راکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین خنداب اراک از سوی سازمان انرژی اتمی ارائه شد و برای اجرای ماده 6 که توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است نیز جدیت داریم و مهلت طرف مذاکره کننده صرفا تا سه شنبه است.

حاجی دلیگانی در ادامه تأکید کرد: چنانچه 1+5 تحریم ها، موانع صادرات فراورده های نفتی و موانع بازگشت دارایی های کشورمان در بسیاری از کشورها را برندارند، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بعد از خروج از پروتکل الحاقی، مانع نظارت بازرسان آژانس بین المللی اتمی شده و دوربین های آنلاین را خاموش می کنیم لذا اگر طرف مقابل بنا دارد اقدامی برای جلوگیری از این اقدام ایران داشته باشد تا دو روز آینده فرصت خواهد داشت.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ادعای مطرح شده درباره یافتن آثار اورانیوم در دو سایت هسته ای ایران، خاطرنشان کرد: این ادعاها صرفا بهانه تراشی برای فرار از مسئولیت بوده و سران اروپایی و آمریکا باید بدانند حرف درمانی جواب نمی دهد و آنها باید به خواسته های قانونی ما عمل کنند تا همکاری کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی