کد خبر : 8750

میرتاج الدینی:

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی اظهار داشت:طرح شفافیت آرا نمایندگان در جلسه مجمع عمومی فراکسیون و با حضور رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس مورد واکاوی قرار گرفت و کلیات طرح مورد توافق بود اما در جزئیات طرح ملاحظات و اصلاحاتی باید در شور دوم اعمال شود.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی خاطر نشان کرد:در جلسه مجمع عمومی فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی طرح شفافیت آرا نمایندگان بررسی شد،در این جلسه 14 نفر از اعضای فراکسیون  دلایل مخالفت و موافقت و یا نکات اصلاحی خود را در خصوص این این طرح اعلام کرد کردند و پس از آن رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس توضیحاتی در مورد سازوکار اجرای شفافیت آرا نمایندگان ارائه کرد.

وی افزود:شفافیت آرا نمایندگان با توجه به اهمیتی که دارد و جهت تبیین بیشتر در دستور کار فراکسیون قرار گرفته بود و نظر به اینکه با درخواست 50 نفر از نمایندگان مجدد در دستور کار قرار گرفته است لازم بود اعضای فراکسیون از جزئیات آن آگاهی بیشتری داشته باشند.

نماینده نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو در مجلس گفت:‌ اجرایی شدن این طرح با روح قانون اساسی سازگاری دارد و موجب کارآمدتر شدن تصمیات مجلس می شود اما قطعاً ملاحظاتی در مورد جزئیات آن وجود دارد و باید در شور دوم اصلاحاتی در آن اعمال شود اما این موضوع منوط به موافقت مجلس با کلیات است و نظر ریاست کمیسیون آیین نامه نیز این بود که این امکان وجود دارد که نگرانی های نمایندگان در بررسی جزئیات برطرف شود.

میرتاج الدینی تصریح کرد: دو شوری قرار دادن طرح برای این موضوع است که طرح  در بررسی جزئیات کامل تر شود و امیدواریم در روز بررسی در جلسه علنی با توجه به اهمیت این طرح نمایندگان به کلیات آن اقبال نشان دهند و برخی نگرانی های البته صحیح و درست را نیز در ادامه مطرح و اعمال نمایند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی