کد خبر : 8709

سلیمی در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله مصباح:

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: آیت‌الله مصباح فقیهی زمان شناس بود که در همه مواقع بدون هیچ واهمه‌ای از اسلام و ولایت فقیه دفاع می‌کرد.

علیرضا سلیمی در مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌االله مصباح که در شهرستان محلات برگزار شد، گفت:  برخى از علما ویژگی‌های  برجسته‌ای دارند که باعث شده تا در طول تاریخ ماندگار شوند. 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: یکی از ویژگى هاى علماى بزرگ این بود که اسلام اصیل را بدون خوف پذیرفتند و در دفاع از اسلام هیچگاه نهراسیدند؛ ضمن اینکه خیلى‌ها هم حق را شناختند، اما به موقع در دفاع از اسلام  به میدان نیامدند و در عمل مروج سکولاریسم بودند، مثلا در حوزه دفاع از ولایت فقیه هیچ وقت حاضر نشدند یک جمله بر زبان بیاورند.

 وی به شان والای ولایت فقیه اشاره و اظهار کرد: برخى با چه جراتى ولایت فقیه را در تاریخ تحریف می‌کنند؟ امام در کتب خود در مورد ولایت فقیه مباحث مبسوطى را ذکر کردند و همچنین شاگرد ایشان آیت الله مصباح یزدى به صورت مفصل در مورد ولایت فقیه صحبت کردند. 

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: علماى بزرگى نظیر آیت الله بهشتى ، باهنر ، مصباح یزدى و شهید مطهرى به موقع از انقلاب و ولایت فقیه دفاع کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: یکی دیگر از خصوصیات آیت الله مصباح زمان شناس و نیاز سنجى بود که با تاسیس موسسه امام خمینى(ره)، اعزام مبلغان نخبه به کشورهاى غربى، برگزارى دوره هاى مختلف برای دانشجویان و طلاب، تهیه کتاب‌هاى متعدد چنین موضوع مهمی نمایانگر است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی