کد خبر : 8689

فلاحی:

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: پیش بینی می شود اگر طرح شفافیت آرا در دستورکار صحن مجلس قرار گیرد، کلیات آن رای آورده اما در جزییات آن تغییراتی اعمال می شود.

احمدحسین فلاحی  با اشاره به اینکه 50 نفر از نمایندگان درخواست بررسی مجدد طرح شفافیت آرای نمایندگان را ارائه کرده اند، گفت: اصل شفافیت در اعمال، رفتار و اموال کلیه مسئولین اعم از نمایندگان ضرورت دارد و مورد تاکید قانون اساسی قرار دارد از این رو مسئولین باید قبل و بعد از عهده داری سمت دارایی های خود را ثبت کنند تا مشخص شود چه میزان از نظام سهم برده یا نبرده اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: شفافیت آرایی که در مجلس و برای نمایندگان مطرح است، صرفا به رای وکلای مردم محدود می شود که مقصود اصلی قانون اساسی را محقق نمی کند و می توان در جزییات بحث تغییراتی را اعمال کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: با این حال اگر با درخواست نمایندگان طرح شفافیت آرا مجدد در دستورکار صحن قرار گیرد، کلیات آن رای می آورد اما در جزییات با ارائه پیشنهادات نمایندگان تغییراتی اعمال می شود و مباحث ضروری مورد توجه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی مجلس چنانچه نمایندگان پس از رد طرحی در صحن علنی دوباره تقاضای بررسی دهند، آن موضوع دوباره در جلسات علنی مجلس مطرح خواهد شد. از این رو ۶۵ نفر از نمایندگان نامه ای را به امضا رسانده اند که طرح شفافیت آراء نمایندگان دوباره در دستور کار قرار گیرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی