کد خبر : 8605

میرتاج‎الدینی مطرح کرد؛

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو در مجلس گفت:‌ طرح‌های آمریکا در منطقه با قدرت انقلاب اسلامی از بین رفته یا ضعیف شده است و این کشور در آغاز قرن بیست و یکم مدعی ایجاد «خاورمیانه بزرگ» در منطقه بود که با پیروزی حزب الله لبنان در‌ جنگ ۳۳ روزه، به تعبیر وزیر خارجه آمریکا نوزاد خاورمیانه بزرگ، مرده به دنیا آمد.

 سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در نشست بررسی مشکلات عمومی منطقه مایان که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، دهیار و اعضای شورای روستاهای مایان علیا، مایان سفلی، الوار سفلی، خواجه دیزج و قیزیل دیزج برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بزرگترین پدیده قرن بود، گفت: انقلابی که ۴۲ سال در مقابل تمام طوفان‌ها با قدرت ایستاده و همچنان با نشاط و پویایی باقی و پاینده است.

وی افزود: در سایه حضور پرشور مردم در تمامی صحنه‌ها و رهبری حکیمانه، راسخ و قوی امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای (حفظه‌الله)، انقلاب اسلامی تداوم یافته و علی‌رغم دستاوردهای فراوانی، مشکلاتی ناشی از فشارها و تحریم‌های اقتصادی و ضعف‌های داخلی نیز در طول ۴۲ سال گذشته وجود داشته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با یادآوری اینکه این مشکلات گاهی سبب شده تا ما نتوانیم عظمت انقلاب اسلامی را ببینیم، اظهار کرد: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان سعی در ضربه زدن به آن داشته و انقلاب ما نیز پنجه در پنجه استکبار جهانی افکنده است؛ به خاطر دارید در جلسه دو سال پیش منافقین مدعی شدند که نمی‌گذاریم ایران اسلامی جشن چهلمین سالگرد پیروزی خود را برگزار کند، اما به حول و قوه الهی کسانی که این حرف را زدند خود مضمحل و نابود گشتند و انقلاب ما باقی و استوار است.

میرتاج‌الدینی ادامه داد: در داخل نیز مشکلات اقتصادی سبب شده تا خودمان نیز به خوبی از انقلاب اسلامی و عظمت آن دفاع نکنیم، در حالی که هر اتفاق مثبت در کشور ما تحت‌الشعاع نهضت امام راحل(ره) بوده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه استقلال یک ملت بزرگترین ارزش یک کشور است، بیان کرد: انقلاب اسلامی در اولین گام این استقلال را برای ایرانیان به ثمر آورد، این در حالی است که استقلال کشور ما در اواخر دولت قاجار و رضاخان به حدی زیر سوال رفته بود که کشورمان توسط دو کشور استعمارگر بریتانیا و روسیه تزاری به دو بخش تقسیم شد.

وی افزود: در سایه این استقلال، ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و با ایستادگی در مقابل سلطه و استعمار مستکبران، هر قیامی که علیه مستکبرین در کشورهای مختلف جهان رخ می‌هد، به پشتوانه ملت ایران است.

میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه طرح‌های آمریکا در منطقه با قدرت انقلاب اسلامی از بین رفته یا ضعیف شده است، یادآور شد: دولت آمریکا در آغاز قرن بیست و یکم مدعی ایجاد «خاورمیانه بزرگ» در منطقه بود که با پیروزی حزب الله لبنان در‌ جنگ ۳۳ روزه، به تعبیر وزیر خارجه آمریکا نوزاد خاورمیانه بزرگ، مرده به دنیا آمد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در یمن نیز با مقاومت و ایستادگی انصارالله و ملت مقاوم یمن به تاسی از شعارهای انقلاب اسلامی، این کشور در مقابل عربستان و محور غربی‌ها ایستاد. جمهوری اسلامی الهام بخش جنبش های مقاومت منطقه است، زمانی ما را در مرزهای سرزمینی خود محدود کرده بودند اما اکنون نیروهای مقاومت اسلامی تا نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی و دریای مدیترانه پیش رفته‌اند و پیشرفت‌های کشورمان در حوزه‌های مختلف صنعتی، نظامی، پزشکی و... به برکت استقلال و انقلاب اسلامی بوده است.

وی همچنین با اشاره به افتتاح اخیر خط تولید دو نوع تراکتور جدید در شرکت تراکتورسازی تبریز، ۹۰ درصد تولید قطعات تراکتور داخلی و بومی است، افزود: این‌ها نشان دهنده پیشرفت کشورمان است و شایسته ملت ما این است که درگیر کوچک‌ترین مشکلات اقتصادی از قبیل تورم و گرانی نباشد.

لازم به ذکر است که در ادامه این نشست، مشکلات عمومی منطقه با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، دهیار و اعضای شورای روستاهای مایان علیا، مایان سفلی، الوار سفلی، خواجه دیزج و قزل دیزج برگزار شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی