کد خبر : 8549

مقصودی تاکید کرد:

نماینده مردم بروجرد در مجلس یازدهم گفت: از آنجایی که ممکن است شفاف سازی آرای نمایندگان اطلاعاتی را در اختیار دشمنان قرار دهد باید هوشمندانه و موردی باشد.

فاطمه مقصودی ، با اشاره به عدم تصویب کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان، گفت: این طرح به طور کلی ویژگی‌های مثبتی دارد اما در جزئیات آن باید دقت داشت تا نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد. طرح شفافیت آرای نمایندگان را باید به اقتضاء زمان و مصلحت کشور مورد توجه قرار داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس یازدهم بیان کرد: تصمیم‌گیری در مورد شفاف سازی آرا نمایندگان باید براساس مصالح ملی باشد. نگاه‌ به طرح شفافیت آرای نمایندگان باید نسبی باشد تا نمایندگان بتوانند علاوه بر شفافیت آرا، تصمیمات درستی را اتخاذ کنند.

وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف طرح شفافیت آرای نمایندگان بیان کرد: این طرح ضمن شفاف‌سازی آرا و دیدگاه نمایندگان، اولویت‌های آن‌ها برای پیگیری مشکلات مردم، می‌تواند فضای آرام بخشی را در جامعه به وجود آورد. البته باید حین اجرای شفافیت آرا نمایندگان توجه داشت که این طرح باید به‌گونه‌ای باشد که اطلاعات محرمانه در اختیار دشمنان قرار نگیرد، به همین منظور باید شفاف سازی هوشمندانه و موردی باشد.

وی بیان کرد: شفافیت آرا در بحث‌های اقتصادی مانند بورس، تحقیق و تفحص‌ها و این‌گونه هیچ ایرادی ندارد؛ اما در برخی از موارد باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم و با طمأنینه، عمل کنیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

مقصودی با اشاره به چالش‌های پیش‌رو برای اجرای طرح شفاف‌سازی آراء نمایندگان، ابراز کرد: شفافیت آرا نمایندگان به گونه‌ای اجرا شود که نمایندگان به سمت تظاهر حرکت نکنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس یازدهم تصریح کرد: شرایط ایجاب می‌کند تا بر اساس عقل،منطق و مصلحت کشور تصمیم بگیریم تا تصمیم‌گیری‌هایمان دچار خدشه نشود. مجلس نشان داده این درایت را دارد که به بهترین نحو در موضوعات مهم تصمیم‌گیری کند. مبنای تصمیم‌گیری به جای اقتضائات شخصی باید بر اساس مصلحت کشور باشد.

مقصودی گفت: بهتر است با مردم صادق باشیم. نمی‌توان به مقوله شفافیت به عنوان یک مبحث و یا مقوله مطلق نگاه کرد، بلکه شفافیت امری نسبی است و باید به اقتضای مصلحت نظام و مملکت عمل کرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی