کد خبر : 8522

عباسزاده مشکینی:

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: برای داشتن دولت و مجلس فعال و کارآمد نیاز به تحزب کارآمد داریم، زیرا با احزاب پویا بسیاری از مشکلات فعلی کشور حل خواهند شد.

محمود عباسزاده مشکینی، به نبود حزب فعال و تاثیر آن بر اداره کشور اشاره کرد و گفت: احزاب به مثابه چرخ دنده‌های ماشین مردم سالاری و یکی از ارکان اساسی نظام‌های سیاسی هستند که به سلایق متفاوت مردم در ساحت سیاست، نظم و سازمان بخشیده و همچنین در جهت منافع ملی هدایت می‌کند.

نماینده مردم مشیکن شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: تنوع و تکثر بیش از حد احزاب در یک کشور باعث ناکارآمدی تحزب می‌شود؛ چرا که جامعه و توده‌های مردم سردرگم می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعداد احزاب باید به نحوی باشد که مردم و نخبگان بتوانند به سهولت آنها را به اسم و رسم و مواضع بشناسند؛ ضمن اینکه مواضع احزاب باید در مورد مسائلی همچون اقتصاد، سیاست، فرهنگ و ... باشد.

وی اظهار کرد: متاسفانه با توجه به سازوکارهایی که وجود داشته، بیش از 250 حزب دارای پروانه در وزارت کشور به ثبت رسیده است که در بسیاری از موارد تفاوت فکری آنها قابل تشخیص نیست؛ بنابراین احزاب ژله‌ای، فصلی و خانوادگی از آفات جدی تحزب محسوب می‌شوند.

عباسزاده مشکینی به قانون احزاب اشاره کو تصریح کرد: خوشبختانه در زمانی که در معاونت سیاسی وزارت کشور مسئولیت داشتم، ساز و کار و قانون احزاب آسیب شناسی شد و پیش نویس بسیار مناسبی برای اصلاح و ترمیم قانون احزاب تهیه گردید که پس از آن نیز در مجلس تبدیل به قانون شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم با اعمال این قانون، تحزب در کشورمان به سر و سامان برسند؛ بنابراین باید20 حزب فعال، پویا و دارای سرمایه اجتماعی داشته باشیم که بتوانند سلایق متفاوت در کشور را نمایندگی کنند.

وی تاکید کرد: برای داشتن دولت و مجلس فعال و کارآمد نیاز به تحزب کارآمد داریم، زیرا با احزاب پویا بسیاری از مشکلات فعلی کشور حل خواهند شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی