کد خبر : 8488

شریعتی:

عضو هیات رئیسه فراکسیون دیپلماسی بین المللی مجلس گفت: کشورهای منطقه بدانند که اتکا به بیگانگان امکان توسعه و پیشرفت را برای آنها فراهم نمی‌کند.

 
 

غلامرضا شریعتی، به هم افزایی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: هدف اساسی حکومت‌ها تامین رفاه و آسایش مردمان سرزمینشان است؛ لذا براساس همین قاعده عقلی و منطقی مناسب‌ترین نوع پیشرفتی که می‌تواند اتفاق بیفتد اتکا به توانمندی‌های داخلی و منطقه‌ای باشد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس افزود: اتکا به بیگانگان امکان توسعه و پیشرفت را برای کشورهای منطقه فراهم نمی‌کند؛ بنابراین عقل و منطق ایجاب می‌کند که همسایگان در جوار همدیگر در معاهدات فیمابین و اتحاد منطقه‌ای نسبت به منافع مشترک اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: کشورهای منطقه اشتراکات فرهنگی، دینی، زبانی و ... دارند پس این کشورها به دلیل چنین وجه اشتراکاتی باید با همدیگر تفاهم داشته باشند و اساسا از نقاط مشترک یکدیگر در جهت پیشبرد اهداف خود بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: کشورهای منطقه باید به دنبال ایجاد اتحاد و همدلی با یکدیگر باشند و چشم خود را از بیگانگان دور کنند؛ چرا که بیگانگان هیچگاه به دنبال تامین منافع ملت‌ها نیستند و فقط به دنبال غارتگری و چپاول منابع هستند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی