کد خبر : 8441

آقازاده مطرح کرد

رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره به اینکه ایران در صورت بازگشت کامل ۱+۵ به تعهدات برجام، مفاد توافق را اجرا خواهد کرد، گفت: ایران افزودن طرف جدید به مذاکرات را نمی پذیرد.

سیدعلی آقازاده دافساری، در خصوص اما و اگرهای طرف‌های برجامی درباره بازگشت آمریکا به توافق و اجرای تعهدات، گفت: در ارتباط با اظهار نظر مقامات آمریکا، اروپا و همراهی رژیم صهیونیستی درباره برجام پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و در مقطع فعلی مباحث مختلفی عنوان شده است، آنها در اظهارات خود از بازگشت قطعی آمریکا به برجام خبر دادند و شروطی را که پیش از این عنوان می‌کردند از جمله کم رنگ شدن حضور منطقه‌ای جمهوری اسلامی یا مذاکرات موشکی را مجدد تلویحا مطرح کردند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه عنوان کردند که کشورهایی چون عربستان سعودی یا دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس در مذاکرات 1+5 به عنوان طرف‌های جدید حضور داشته باشند. این اظهارات ناشی از تحرکات رژیم صهیونیستی است، پشت پرده این رویکرد جدید خواسته فراتر از برجام 1+5 است.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم تصریح کرد: اینکه جمهوری اسلامی ایران باید فراتر از برجام و درباره موضوعات جدید با 1+5 مذاکرات کند، حرف غلط و نابه جایی است. هیات حاکمه آمریکا هم در جریان این موضوع است و آنها در جریان تعهد ایران به توافق هسته‌ای هستند.

آقازاده معتقد است: آنها که صریحا از برجام خارج شدند به جای اینکه شرطی برای ما قرار دهند یا اینکه تعهدات خود را نادیده بگیرند باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران در صورت بازگشت کامل 1+5 به تعهدات برجام، مفاد توافق را اجرا خواهند کرد و افزودن طرف جدید به مذاکرات را هم نخواهند پذیرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: آنها نظر جمهوری اسلامی را می‌دانند لذا راهکاری جز مذاکره منطقی و برابر ندارند. کشورهای دیگر و افکار عمومی هم به اظهارات آنها توجهی نخواهند کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی